Yandex Metrica

Sitede Ara

Sitrin taşı ne işe yarar, faydaları nelerdir? Sitrin taşı hangi burç? Sitrin taşı tene değmeli mi?

Sitrin taşı ne işe yarar, faydaları nelerdir? Sitrin taşı hangi burç? Sitrin taşı tene değmeli mi?

Dünya üzerinde bulanan binlerce özel taşların sırları merak ediliyor. Özellikler doğal taşlara ilgisi olanların merak ettiği bu taşların sırrı ise araştırılıyor. Sitrin taşının insan sağlığına nasıl faydaları olduğu ve özellikleri merak konusu oldu. Peki, Sitrin taşı ne işe yarar, faydaları nelerdir? Sitrin taşı hangi burç? Sitrin taşı tene değmeli mi?

Yaşam

13.05.2024, 18:23

Değerli taşların sadece takı eşyası olarak değil sağlık açısından da önem taşıdığını biliyor muydunuz? Dünya üzerinde bulunan binlerce doğal taşın her birinin farklı özellikler yaşımaktadır. Peki, Sitrin taşı ne işe yarar, faydaları nelerdir? Sitrin taşı hangi burç? Sitrin taşı tene değmeli mi?

5 Temmuz 2024 burç yorumları: Koç, Boğa, İkizler, Yengeç,Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık burcu... 5 Temmuz 2024 burç yorumları: Koç, Boğa, İkizler, Yengeç,Aslan, Başak,... Haberi Görüntüle

SİTRİN TAŞI NEDİR?

İçeriğindeki bol miktarda demir sebebiyle soluk sarı bir renge sahip olan sitrin taşı kuvars grubu taşlarından biridir. Sitrin taşının ismi Yunanca limon anlamına gelen citron kelimesinden gelmektedir.

Sitrin taşının temel özelliği ise içinde donmuş su bulundurmasıdır. Öyle ki eğer sitrin taşı kırılırsa bu su sıvı hale gelecek ve akacaktır. Oldukça sert ve güçlü bir taş olan sitrin taşının işlenmesi çok zordur.

Antik dönemlerde sitrin taşının başlıca kullanım alanı yılan soktuğunda zehirlenmemek için taşınan bir koruyucu olmasıymış. İçeriğinde demirin yanı sıra bol miktarda oksijen, silisyum, kalsiyum, sodyum, lityum, magnezyum ve alüminyum da içeren sitrin taşı bugün hala İspanya, A.B.D, İngiltere, Brezilya, Rusya ve Madagaskar gibi ülkelerde çıkarılıyor ve işleniyor.

Yıllar süren kavgaya bir yenisi daha eklendi! Seren Serengil'den Gülben Ergen'e ağza alınmayacak sözler! Yıllar süren kavgaya bir yenisi daha eklendi! Seren Serengil'den Gülben... Haberi Görüntüle

SİTRİN TAŞI FAYDALARI?

Sitrin taşı radyasyonun zararlı etkilerinden koruyucu olarak da kullanılır.

Sitrin taşının kişinin ufkunu genişleteceğine ve başarılı olmasına katkı sağlayacağına da inanılır.

Sitrin taşı bir özelliği ile ametist taşı ile benzerlik gösterir. Yani ikisi de negatif enerjiden korunmaya yardım eder. Ama sitrin taşının ametist taşından bir farkı vardır bu da negatif enerjiyi kendi içine hapsetmez bu da temizlik işlemine daha az ihtiyaç duymasına neden olur.

Antik çağlarda yılan zehirlenmesinden korunmak için taşınan sitrin taşı antioksidan özelliği nedeniyle genel olarak zehirli maddelerin etkisinin azaltılmasına ve vücuttan atılmasını hızlandırmaya katkı sağlar.

Sitrin taşının bir diğer özelliği de sindirim ve dolaşım sistemlerinin sağlıklı çalışmasına yardım etmesidir. Ayrıca özellikle kadın sağlığı konusundaki faydaları da göz ardı edilmemelidir. Sitrin taşının kadınların menopoz dönemlerindeki bunalımlı hallerine iyi geldiği söylenir.

Sitrin taşının bilinen bir zararı bulunmamaktadır ancak Karnelyan taşı ve akuamarin taşı ile birlikte kullanılmaması tavsiye edilir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading