Yandex Metrica

Sitede Ara

Patronunun saldırısına uğradı! 'Dayanamıyorum' diyerek yaşadığı cinsel istismarı anlattı! Aile Bakanlığı harekete geçti!

Patronunun saldırısına uğradı! 'Dayanamıyorum' diyerek yaşadığı cinsel istismarı anlattı! Aile Bakanlığı harekete geçti!

Hatay'da deprem sonrasında çalışmak zorunda kalan 17 yaşındaki genç kız, girdiği kuaför dükkanında patronunun saldırısına uğradığını 'dayanamıyorum artık' diyerek paylaştı. Cinsel istismara uğrayan genç kızın o videosunun ardıdan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti. 

Yaşam

03.06.2024, 15:58

Hatay'da 6 Şubat'ta Kahramanmaraş depremine yakalanan ve sonrasında çalışmak zorunda kalan 17 yaşındaki küçük kız, bir kuaför dükkanında çalışmaya başladı. Ancak kız kuaförde çalıştıktan kısa bir süre sonra, dükkan sahibi M.A'nın cinsel istismarına uğradığını öne sürerek bir video yayımladı.

Megan Markle'den Prens Harry'e baskı! Önce ailesi şimdi arkadaşlarıyla görüşemediği ortaya çıktı! Megan Markle'den Prens Harry'e baskı! Önce ailesi şimdi arkadaşlarıyla görüşemediği... Haberi Görüntüle

YARDIM ÇAĞRISINDA BULUNDU

Yayınladığı videoda yardım isteyen 17 yaşındaki G.S, "Depremden sonra toparlanabilmem için bir kuaförde çalışmaya başladım. Kuaförün sahibi tarafından cinsel istismara uğradım. Aileme bu durumdan bahsedemedim çünkü 'Eğer ailene anlatırsan sana daha kötülerini yaparım ve aileni öldürürüm' tehditlerinde bulundu. Ne yapacağımı bilemedim, bir süre sustum. Ama artık dayanamayıp aileme anlattım" dedi.

17 yaşındaki kızın babasının 13 yıldır cezaevinde olduğunu, annesinin hasta olduğu, ağabeyinin ise engelli olduğunu belirterek, "Ben ayakta durmaya çalışıyorum. Ama artık yapamıyorum. Sesimi duyun istiyorum. Umarım bu video ses getirebilir. Delillerim vardı, gidip şikayette bulunduk ama adam hala elini kolunu sallayarak dışarıda dolaşıyor. Ben dışarıya çıkmaya korkuyorum. Arkadaşlarımdan iftira alıyorum sırf o adam dışarıda gezdiği için.'' dedi. 

6 Temmuz 2024 burç yorumları: Koç, Boğa, İkizler, Yengeç,Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık burcu... 6 Temmuz 2024 burç yorumları: Koç, Boğa, İkizler, Yengeç,Aslan, Başak,... Haberi Görüntüle

RIZASI VAR DİYEREK İSTİSMAR ETTİ

Kuaför sahibinin 'Rıası var' dedğini ancak küçük kızın ise 'Rızam yoktur' diyerek kuaförde kimse yokken istismara uğradığını belirtti. Küçük kız, ''Ben artık dayanamıyorum. 17 yaşında hak etmediğim şeyler yaşadım. Benim için de 'Rızası var' demiş. Benim rızam yoktu. Kuaförde hiç kimse olmadan bir köşeye sıkıştırıp cinsel istismarda bulundu. Hiçbir şey yapamadım. Ne yapacağımı bilmiyorum. Çok korkuyorum. Ailemize onun yüzünden 3 kişi geldi silahlarıyla.'' dedi.

İftiralara maruz kaldığını ve daha fazla dayanamadığını belirten küçük kız, ''Herkes şantaj yaptığımızı zannediyor, iftiralar atılıyor. Ben bu iftiralara maruz kalmaktan artık çok sıkıldım. Gerçekten yapamıyorum, dayanamıyorum artık. Çok çaresizim. Adam niye hala dışarıda, onu anlamıyorum. Başka kızların da canı yansın istemiyorum. Başka kızların da sesi olmaktan gurur duyuyorum.'' ifade etti. 

Evlenmeleri beklenirken ayrılmışlardı! Cemre Baysal-Aytaç Şaşmaz çifti barıştı mı? Evlenmeleri beklenirken ayrılmışlardı! Cemre Baysal-Aytaç Şaşmaz çifti barıştı mı? Haberi Görüntüle

''DAYANAMIYORUM ARTIK''

Elimden hiçbir şey gelmiyor diyen küçük kız, ''İnşallah hak ettiğini yaşar. Ben hak ettiğimi yaşamadım çünkü. Hak ettiğimi hiç yaşamadım ben. Çok sıkıldım. Elimden hiçbir şey gelmiyor. Bir aydır eve kapanmış durumdayım. Dayanamıyorum artık, olmuyor. Kaç kere ya kaç kere... Ben kasım ayından beri bu cinsel istismara maruz kalıyorum. Ama yok olmuyor" ifade etti.

Dünya Güzellerim setinde ortalık karıştı! Bülent Ersoy o olaydan sonra yönetmeni dövmek için 6 saat bekledi! Dünya Güzellerim setinde ortalık karıştı! Bülent Ersoy o olaydan sonra... Haberi Görüntüle

AİLE BAKANLIĞI DEVREYE GİRDİ

17 yaşındaki G.S'nin çektiği video sonrasında ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçtiğini belirten bir açıklamada bulundu. 

Bakanlıktan yapılan açıklama kapsamında ise, "16.05.2024 tarihinde olayın emniyet birimlerine intikal ettiği anda Hatay Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekiplerimiz ivedilikle harekete geçmiştir. Aynı gün aile bireyleri ile yapılan görüşme neticesinde paylaşımlara konu olan çocuk hakkında 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında danışmanlık ve sağlık tedbir kararı talep edilmiş ve çocuk sosyal ekonomik destek hizmetimizden faydalandırılmaya başlanmıştır. Ayrıca olay günü itibarıyla aile bireylerinin her birine yönelik psikososyal destek süreci başlatılmıştır. Bakanlık avukatlarımızca, şüpheli şahıs hakkında verilen adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılama kararına itiraz edilmiştir. Bakanlık olarak müdahillik talebinde bulunduğumuz dava sürecini titizlikle takip edeceğiz" yer verildi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Yaşam


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading