Yandex Metrica

Sitede Ara

Milyarlık vurgunda gözlatına alınmıştı! Aşk doktoru Aşkım Kapışmak hakkında karar verildi!

Milyarlık vurgunda gözlatına alınmıştı! Aşk doktoru Aşkım Kapışmak hakkında karar verildi!

Türkiye'nin en çok tanınan yazarlarından olan Aşkım Kapışmak Ankara merkezli düzenlenen Sibergöz-42 operasyonları kapsamında İstanbul'da gözlatına alındı. Smart Trade Coin isimli, platform üzerinden nitelikli dolandırıcılık şüphesiyle gözlatına alınan Kapışmak hakkında ise adli kontol şartıyla serbest bırakılması kararı verildi. 

Yaşam

04.06.2024, 11:26

Ankara merkezli 21 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen 'Smart Trade Coin' isimli platformda 1 milyar dolardan fazla gelir elde eden dolandırıcılık şebekenin üyesi olma suçundan gözaltına alınan Aşkım Kapışmak hakkında karar verildi. 

Sibergöz-42 Operasyonları kapsamında aralarında Davranış Bilimleri Uzmanı Aşkım Kapışmak'ın da olduğu 127 şüpheli gözaltına alınmıştı. 

Anakra başta olmak üzere,  İstanbul, İzmir, Uşak, Aydın, Eskişehir, Muğla, Kütahya, Balıkesir, Malatya, Isparta, Karabük, Samsun, Çorum, Denizli, Bursa, Adana, Konya ve Şırnak illerinde baskın düzenlenmiş, 1 milyar değerinde 177 taşınmaz, 61 taşınır mal varlığına el konulduğu, arama yapılan adreslerde de  kuru sıkı tabanca, 1 ruhsatsız tabanca, çok sayıda dijital materyale el konulduğu öğrenilmişti. 

Yıllar süren kavgaya bir yenisi daha eklendi! Seren Serengil'den Gülben Ergen'e ağza alınmayacak sözler! Yıllar süren kavgaya bir yenisi daha eklendi! Seren Serengil'den Gülben... Haberi Görüntüle

AŞKIM KAPIŞMAK SERBEST BIRAKILDI

Düzenlenen operasyonlar kapsamında ise 47 şüphlinin tutuklandığı 71 kişinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi. 

Sebest bırakılanların arasında yer alan Aşkım Kapışmak ise instagram üzerinden açıklamayaptı. Video paylaşan Aşkım Kapışmak,  "Tüm sevenlerime ve takipçilerime selamlar olsun. Binlerce mesaj gelmiş inanılmaz mutluyum. Cevap vermeye başladım. Bu 4 günlük süreçte o sevgiyi inanılmaz hissettim. Her birinize çok teşekkür ederim. Türk adaletine sonsuz güveniyorum. Bu 4 günlük süreçteki deneyimlerimi kendi içimde içselleştirdim. Yüzler firmayla çalışıyorum, dünyanın birçok ülkesinde seminerlerle sizlerle buluştum. Serbest kaldım, adaletin tecellisine çok güvendiğim için mutluyum. İyi ki varsınız. İnsanı ayakta tutan şey gerçekten sevgiymiş" dedi.

Prenses Diana'nın elbisesi 910 bin dolara satıldı Prenses Diana'nın elbisesi 910 bin dolara satıldı Haberi Görüntüle

KONUA İLİŞKİN YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

Serbest kaldıktan sonra ise Aşkım Kapışmak sosyal medya hesbaından bir yazı yayınladı ve kendini hayranlarına açıkladı. Kapışmak yaptığı açıklamada "Smart Trade Coin" isimli sözde kripto varlık alım satım platformundan yüksek kar vaadiyle haksız kazanç elde ettikleri iddiasıyla Ankara merkezli 22 ilde gözaltına alınan şüphelilerin 47'si tutuklandı. Şüphelilerden 47'si tutuklanırken Kapışmak'ın da aralarında olduğu 71 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ünlü isim sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla sevenlerine seslendi.

Serenay Sarıkaya ile Mert Demir'in öpüşmesine ünlü şarkıcıdan ilginç yorum: Geçin bunları... Serenay Sarıkaya ile Mert Demir'in öpüşmesine ünlü şarkıcıdan ilginç yorum:... Haberi Görüntüle

''HAYATIMI YAZDIĞIM KİTAPLARLA KAZANDIM''

Serbest kaldıktan sonra Instagram hesabından açıklama yayınlayan Kapışmak "Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Siber Göz-42 operasyonu kapsamında hakkımda yapılan gözaltı işlemi sonrasında bugün (03/06/2024 tarihinde) adli kontrolle serbest bırakılmış bulunmaktayım. Daha önce 31.05.2024 tarihinde yapmış olduğum kamuoyu duyurusunda da belirttiğim üzere; hayatım boyunca hiçbir suç ve organizasyonu içerisinde yer almadığım gibi tüm hayatımı yazdığım kitaplar ve motivasyon konuşmalarından kazanmaktayım.

Söz konusu gözaltı işleminin sebebi de medyada yer aldığı ve kamuoyunun da böylece malumu olduğu üzere; yıllar önce sadece tek bir kez motivasyon konuşmacısı olarak katıldığım sayısız şirketten bir tanesinin, bilmemin mümkün olmadığı, faaliyetlerinden ibarettir. Türk adaletine olan sonsuz inancımla, tekrardan ilgi ve desteğiniz için teşekkür eder, en kısa zamanda görüşmek dileğiyle selamlarımı iletirim."  dedi.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Yaşam


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading