Yandex Metrica

Sitede Ara

Güneş'te yeni bir patlama daha meydana geldi! Dünya'ya ulaşan en güçlü patlamaya neden olmuştu! AR3664 yeniden faaliyete geçti!

Güneş'te yeni bir patlama daha meydana geldi! Dünya'ya ulaşan en güçlü patlamaya neden olmuştu! AR3664 yeniden faaliyete geçti!

Geçtiğimiz aylarda güneşte yaşanan devasa manyetik patlamalara neden olan AR3664 adlı güneş lekeleri grubu yeniden faaliyete geçtiği gözlemlendi. Manyetik fırtınalara neden olan güneş patlamalarına sebep olan leke grubunda yaşanan değişikliğin ise dünyaya etkisi olup olmayacağı merak konusu.

Yaşam

29.05.2024, 17:58

NASA ve birçok bilim insanı uzayda yaşanacak olan patlamaların ve püskürtmelerin manyetik fırtınalara neden olacağı bu nedenle ulaşım ağlarında sorunlar yaşanacağına dair bilgilendirmeler yapılmıştı. 

Magazin dünyasında bomba patladı! Demet Akalın ve Seren Serengil arasında kaos: Başkası olma kendin ol... Magazin dünyasında bomba patladı! Demet Akalın ve Seren Serengil arasında... Haberi Görüntüle

GÜNEŞ'TEN GELEN FIRTINALARIN SEBEBİ OLDU

Güneş'teki en büyük patlamalara neden olan AR3664 güneş lekeleri grubu ise 10 ve 11 Mayıs akşamı yüklü miktarda güneş plazmasının Dünya'ya çarpması sonucunda birçok ülkede kuzey ışıklarının gözlemlenmesine neden olmuştu.

Dilan Polat ve Engin Polat'ın bilgisayarına 'rat' attı! Eski dost Erkan Şahin kara paraya yönelik tüm delilleri ortaya çıkardı! Dilan Polat ve Engin Polat'ın bilgisayarına 'rat' attı! Eski dost... Haberi Görüntüle

YENİ  BİR PATLAMA DAHA YAŞANDI

Güneş'in kendi etrafında 25 günde dönmesini tamamlarken, güneş lekeleri yeniden gözlemlendi. AR3664 grubunun yeniden güeş üzerinde gözlemlenmesinin ardından Uzay Hava Durumu Tahmin Merkezi yeni bir patlama olduğuna dair bir bilgi yayımladı. 27 Mayıs günü gerçekleşen patlamanın etkileri olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Yaşanan patlamanın Dünya'ya ulaşıp ulaşmayacağı merak edilirken olası bir tehlikeye yol açıp açmayacağı uzmanlar tarafından tartışılıyor.

 

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Yaşam


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading