Yandex Metrica

Evlenmek için aceleye gerek yok! Gerçek aşk kişiyi hangi yaşta buluyor?

Evlenmek için aceleye gerek yok! Gerçek aşk kişiyi hangi yaşta buluyor?

Lise yıllarında, üniversitede ya da iş hayatında karşı cinsten insanlara ilgi duyabiliyoruz. Şartlar olgunlaştığında ilişkiye başlıyor, hatta evlilikler yapıyoruz. Ancak bu beraberliklerde bazen hüsran yaşanabiliyor. Aşk konusu üzerine yoğunlaşan bilim insanları ise bu konuda bir yaş standardı olduğunu dile getiriyor. Onlara göre gerçek aşk, insanı 27 ila 35 yaş arasında buluyor.

Yaşam

11.05.2024, 16:28

Aşk, bir insanın hissedebileceği en yoğun duygulardan biri. Hayatın her anında yaşanabilecek olan bu duygu kimi zaman geçici olabiliyor. Veya büyük bir aşkla başlayan ilişkiler hayal kırıklığı ile sona erebiliyor.

Katil hemşire! Çok sayıda bebeği 'bilerek' öldürdü! Dünya ayağa kalktı Katil hemşire! Çok sayıda bebeği 'bilerek' öldürdü! Dünya ayağa kalktı Haberi Görüntüle

MÜKEMMEL EŞE HANGİ YAŞTA RASTLANIR?

Aşk konusunda bazı araştırmalar yapan bilim insanları mükemmel eş uyumuna en çok hangi yaşta rastlanacağını hesapladı. Araştırmalarda matematik tabanlı kalıplar, istatistikler ve algoritmalara güvenildi.

Öz kızını taciz eden baba, çocuğunu yeniden evine istedi: TRHaber şok dosyayı açıklıyor Öz kızını taciz eden baba, çocuğunu yeniden evine istedi: TRHaber... Haberi Görüntüle

27 YAŞINDAN SONRASI KRİTİK

Araştırmaya göre 27 yaşından sonra mükemmel eşi bulma şansı en üst düzeye çıkıyor. Hayatın ilk %37'sinde tanınan insanlarla gerçek aşkı bulma şansının çok düşük olduğunu söyleyen bilim insanları, 15 yaşında çıkmaya başlanan kişiyle mutlu sona ulaşmanın pek de mümkün olmadığını aktarıyor.

Isırgan otu tarımda nasıl kullanılır? Isırgan otlu gübre suyu nasıl yapılır? Isırgan otu tarımda nasıl kullanılır? Isırgan otlu gübre suyu nasıl... Haberi Görüntüle

HER İLİŞKİ BİR TECRÜBE

Tabi gerçek aşkı bulmayı sağlayan en önemli unsur 27 yaşına gelmeden yaşanan ilişkiler. Romantizm deneyimi, geçmiş ilişkiler ve onlardan öğrenilenler, bir beraberlikten aslında ne beklendiğini anlamaya olanak tanır. 

Kişi yirmili yaşlarının sonunda ve otuzlu yaşlarınıza girerken, yeterince olgun ve deneyimli olur ve ilişkilerde aradığı şey konusunda daha gerçekçi bir beklentiye sahip hale gelir. Bu da ne istediğini bilen ve ona göre bir ilişkiye başlayan insan bilincine ulaştırır. Kişi böylelikle mutsuzluk yaşamaz.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading