Yandex Metrica

Eriğin bu faydasını bilen yok!

Eriğin bu faydasını bilen yok!

Yaz geldimi hemen hemen herkesin merakla tüketmek için beklediği eriğin çoğu kişinin bilmediği bir faydası keşfedildi. Eriği bu şekilde tüketirseniz kalsiyum emilimi artıyor.

Yaşam

12.06.2024, 15:35

Yeşil erik, lezzeti ve sağladığı faydalarıyla sıkça tercih edilen bir meyvedir. Tam bir C vitamini deposu olan yeşil erik, aynı zamanda kalsiyum açısından da zengindir, bu da pek çok hastalığa iyi gelmesini sağlar. 

İbrahim Tatlıses sevenlerine üzücü haberi verdi! Sahnede gözyaşlarını tutmayan sanatçı helallik istedi! İbrahim Tatlıses sevenlerine üzücü haberi verdi! Sahnede gözyaşlarını tutmayan sanatçı... Haberi Görüntüle

TUZ EKLENMEDEN TÜKETMEK DAHA FAZLA FAYDA SAĞLIYOR

Yeşil erik, lif, A, C ve K vitaminleri ile sodyum gibi sağlık için önemli olan vitamin ve mineralleri içinde barındırır. Her 100 gram yeşil erik yaklaşık 47 kalori içerir ve tuz eklenmeden tüketildiğinde daha fazla fayda sağlar; zira tuz eklenmesi vücutta ödeme neden olabilir.

Tatlıses cephesinde kaos! Dilan Çıtak babası İbrahim Tatlıses'ten şiddet gördüğünü açıklamıştı! Aile içinde ortalık karıştı! Tatlıses cephesinde kaos! Dilan Çıtak babası İbrahim Tatlıses'ten şiddet gördüğünü... Haberi Görüntüle

KALSİYUM EMİLİMİNİ ARTIRIYOR

Yeşil eriğin sağlık açısından birçok faydası bulunmaktadır. Organik asit içeriği zengin olduğundan vücudun alkali dengesini korumaya yardımcı olur. Süt ürünleriyle birlikte tüketildiğinde kalsiyum emilimini artırarak kemik ve diş sağlığını destekler. Protein ağırlıklı besinlerle birlikte tüketildiğinde ise bu besinlerin asit etkisini azaltarak metabolizmayı destekler ve kilo verme sürecine olumlu etki eder. 

Ayrıca çözünebilir lif içeriği sayesinde sindirimi kolaylaştırır ve kabızlık problemini önler. Düzenli tüketildiğinde diş etlerini güçlendirir ve yüksek C vitamini içeriği sayesinde bağışıklık sistemini destekler.

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading