Yandex Metrica

Sitede Ara

ChatGPT-4o YKS'ye girdi! Türkiye'nin en iyi üniversitelerini kazandı! Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi'nden tam puan aldı

ChatGPT-4o YKS'ye girdi! Türkiye'nin en iyi üniversitelerini kazandı! Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi'nden tam puan aldı

Üniversite öğrencilerinin geötiğimi hafta YKS sınavına katılmasının ardından bir öğrenci ChatGPT ile kopya çekme girişiminde bulunmuştu. Ünlü sosyal medya sayfası ise yaşanan olaydan esinlenerek ChatGPT'yi YKS sınav sorularını çözdürdü. Yapay zekanın aldığı puanlar ise herkesi şaşırttı. 

Yaşam

12.06.2024, 18:51

Geçtiğimiz günlerde yapılan AYT ve TYT sınavlarında ChatGPT ile kopya çekmeye çalışan bir öğrenci yakalanmıştı. Elektronik düzenekle sınava giren genç ayakkabısına yerleştirdiği kulaklık ve diğer cihazları üzerine yerleştirerek sınava girmiş, salon görevlileri tarafından tespit edilmesinin ardından suç üstü yakalanmıştı. ChatGPT ile sınav sorularını çözdürmek isteyen genç yapay zeka sohbet robotuna soruları yönlendirmesinin ardıdan soruların doğru cevabını almıştı.

Hadise 'Belçika'da yaşadığı zorbalığı anlattı: Bana Pis Türk dediler! Hadise 'Belçika'da yaşadığı zorbalığı anlattı: Bana Pis Türk dediler! Haberi Görüntüle

CHATGPT-4O YKS SINAVINA GİRDİ

AkademikLink adlı sayfanın sahibi olan Behçat Yalın Özkaya'da ChatGPT-4o'yu Yükseköğretim Kurumları Sınavı sorularını yaptırdı. Sınavdan kaç puan alacağını ve nereleri kazanacağını merak eden Özkaya şaşırtan sonularla karşılaştı.

ChatGPT-4o'yu sınava sokan Yalın Özkaya, TYT türkçe'den 28.75 Net, Sosyal Bilimlerden 16.25 Net, Matematik'ten ise 2.5 Net, Fen Bilimlerinden ise 5 Net yaptığını açıkladı.

10 yıllık evliliği şarkıcı yüzünden mi bitti? Güldür Güldür'ün oyuncusu Rüştü Atilla Onur ve Nez sessizliğini bozdu! 10 yıllık evliliği şarkıcı yüzünden mi bitti? Güldür Güldür'ün oyuncusu... Haberi Görüntüle

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİNDEN TAM PUAN ALDI

Alan Yeterlilik Sınavında ie ChatGPT-4o'ın Sosyal 1 testinden 36.25 Net, Sosyal 2'den 35 Net yaptığını Din Kültürü ve Ahlak Bilgisinden ise tam puan aldığını açıkladı. AYT Matematik'ten -5 Net, Fen Bilimlerinden ise 2.5 Net yaptığını açıkladı. 

İki sınava girmesinin ardından ise Eşit Ağırlık'ta 347 puan, Sözel de 469 puan, Sayısal da ise 239 puan aldığını açıkladı.

Simge Sağın konserinde hayranlarıyla dertleşti! Bekarlık açıklamasıyla herkesi şaşırttı! Simge Sağın konserinde hayranlarıyla dertleşti! Bekarlık açıklamasıyla herkesi şaşırttı! Haberi Görüntüle

KAZANDIĞI ÜNİVERSİTELER ŞAŞIRTTI

ChatGPT-4o'nun eşit ağrılık puanıyla Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İşletme, Anadolu Üniversitesi İktisat, Sözel'de ise ODTÜ Tarih, Boğaiçi'nde Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerini kazanabiliyor.

 

Habere Tepki Ver

4

0

1

0

0

0

0

0

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Yaşam


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading