Yandex Metrica

Bu formülle 20'li yaşlarınıza geri döneceksiniz!

Bu formülle 20'li yaşlarınıza geri döneceksiniz!

Birçok insan, farkında olmadan kalp sağlığına olumsuz etki eden bir yaşam tarzına sahip. CDC verilerine göre, insanlar ortalama olarak normalden 7 yıl daha yaşlı bir kalp yaşına sahipler. Bu formülle 20'li yaşlarınıza dönebilirsiniz.

Yaşam

12.06.2024, 15:09

Diyabet, yüksek kolesterol, yüksek tansiyon, obezite ve kötü alışkanlıklar gibi faktörlerle bu yaş daha da artıyor. Ancak kalbinizdeki saati geri almanın kolay yolları var ve bunlar sadece diyet değişiklikleriyle bile başarılabilir. Emory Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre, tüm kalp krizlerinin yarısından fazlası basit diyet değişiklikleri ile önlenebilir.

Öğrencileriyle cinsel ilişkiye giren kadın öğretmenin görüntüsü ortaya çıktı: Üstelik birinden hamile kaldı! Öğrencileriyle cinsel ilişkiye giren kadın öğretmenin görüntüsü ortaya çıktı: Üstelik... Haberi Görüntüle

ROOİBOS ÇAYI KALBİ RAHATLATIYOR

Rooibos çayı, stresli durumlarla başa çıkma yeteneğinizi artırarak kalp sağlığınıza olumlu etki edebilir. Penn State Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma, stresin vücuttaki iltihaplanma seviyelerini arttırdığını ve bu durumun obezite, diyabet, kanser ve kalp hastalığı gibi rahatsızlıklarla ilişkili olduğunu gösterdi. Rooibos çayı, zihni sakinleştiren özel bir flavonoid olan Aspalathin içerir. Araştırmalar, bu bileşiğin stres hormonlarını azaltarak kalp sağlığınızı koruyabileceğini gösteriyor.

Kızılcık Şerbeti'nin Görkemi aşkını ilan etti! Ünlü iş adamıyla İbiza tatilinden pozlarını paylaştı! Kızılcık Şerbeti'nin Görkemi aşkını ilan etti! Ünlü iş adamıyla İbiza... Haberi Görüntüle

YOĞURT ÇOK ÖNEMLİ

Yoğurt, hipertansiyon riskini azaltabilecek önemli bir besindir. 2000'den fazla yetişkin üzerinde yapılan bir araştırma, günlük toplam kalorinin %2'sini yoğurttan alanların hipertansiyon insidansının %31 daha düşük olduğunu ortaya koydu. Yoğurt, D vitamini ve kalsiyum gibi önemli besin maddelerini içerir ve bazıları kan basıncını düşüren potasyum açısından zengindir.

Survivor Nagihan Karadere pes dedirtti! 10 kilo veren ünlü yarışmacının değişimi gündem oldu! Survivor Nagihan Karadere pes dedirtti! 10 kilo veren ünlü yarışmacının... Haberi Görüntüle

MUTLAKA BADEM TÜKETİN

Badem, LDL seviyelerini düşürerek ve kan şekeri seviyelerini kontrol altına alarak kalp sağlığını destekleyebilir. Magnezyum ve antioksidan bakımından zengin olan bademler, kalp hastalığı riskinizi azaltabilir.

Kızılcık Şerbeti'nin Doğa'sı diziden ayrılıyor mu? Sıla Türkoğlu o iddialara son noktayı koydu! Kızılcık Şerbeti'nin Doğa'sı diziden ayrılıyor mu? Sıla Türkoğlu o iddialara... Haberi Görüntüle

İŞTE SAĞLIKLI YAŞAMA FORMÜLÜ

Tatlı patates, lif ve besin maddeleri açısından zengindir ve kan şekeri seviyelerini dengeleyen karotenoidler içerir. Bu özellikler, kalp sağlığınız için faydalı olabilir ve diyabet riskinizi azaltabilir.

Filizlenmiş sarımsak, antioksidan aktivitesi yüksek bir besindir ve arterlerde plak oluşumunu azaltabilir. Ayrıca kokusuz olduğu için tercih edilebilir.

Keten tohumu, omega-3 yağları açısından zengin bir bitki kaynağıdır ve iltihaplanmayı azaltabilir. Keten tohumu, iyi kolesterolü artırarak kalp sağlığını destekler.

Haşlanmış fıstık, çiğ fıstıklara göre daha fazla resveratrol içerir ve kalp sağlığını destekleyebilir. Ayrıca lif açısından zengin olmaları sindirimi destekleyebilir.

Avokado, LDL kolesterolü düşüren tekli doymamış yağlar içerir ve kalp sağlığını koruyabilir.

Kale, düşük kalorili bir besin olup lif, demir, vitamin ve kalsiyum açısından zengindir. Bu özellikler, kalp sağlığını destekleyebilir.

Yabani somon, omega-3 yağları bakımından zengin bir balıktır ve kalp sağlığını destekleyebilir.

Edamame, magnezyum, folat ve potasyum gibi besinler açısından zengin olup kan basıncını düşürebilir ve kalp sağlığını destekleyebilir.

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading