Yandex Metrica

Aman dikkat! Suyu böyle içerseniz böbrekler filtreleme yapamıyor

Aman dikkat! Suyu böyle içerseniz böbrekler filtreleme yapamıyor

Su içmenin sayısız faydası var ancak Suyu böyle içerseniz böbrekler filtreleme yapamıyor. Suyun en sağlıklı içim şekli ise oturaraktır.
 

Yaşam

12.06.2024, 13:06

Ayakta su içildiğinde, sıvı gıdalar mideye girerken, mide çıkışını geçerek onikiparmak bağırsağına ulaşmak için Waldeyerin yolunu takip eder. Bu yol, midenin küçük eğriliğine uyan kısmından geçer.

Simge Sağın'ın İcardi çıkışı olay oldu! Sözleriyle sosyal medyayı salladı! Simge Sağın'ın İcardi çıkışı olay oldu! Sözleriyle sosyal medyayı salladı! Haberi Görüntüle

EKLEMLERDE SIVI BİRİKTİREBİLİYOR

Ayrıca, ayakta su içmek sindirim sistemine zarar verebilir çünkü su, hızla yemek borusundan geçerek doğrudan midenin alt kısmına iner ve bu durum oldukça zararlı olabilir.

Ayakta su içmek, eklemlerde sıvı birikimine neden olabilir ve bu da artrit ve eklem hasarlarına yol açabilir.

6 Temmuz 2024 burç yorumları: Koç, Boğa, İkizler, Yengeç,Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık burcu... 6 Temmuz 2024 burç yorumları: Koç, Boğa, İkizler, Yengeç,Aslan, Başak,... Haberi Görüntüle

VİTAMİNLER SİNDİRİM SİSTEMİNE ULAŞAMAZ

Ayakta su içerken, gerekli besin ve vitaminler karaciğere ve sindirim sistemine ulaşamaz. Bunun yerine su, sistem içinde hızla hareket eder ve oksijen dengesini bozarak ciğerlerinizi ve kalbinizi risk altına sokabilir.

Böbrekler, kişi otururken daha iyi bir şekilde filtreleme yapar.

Ayakta su içildiğinde, sıvı yüksek basınçla ani bir şekilde midenin alt kısmına yerleşir ve ardından mesaneye inerken böbreklere uğramaz. Bu durum, böbreklerin normal işleyişini bozabilir ve hatta idrar yolu rahatsızlıklarına neden olabilir.

Rüştü Onur Atilla ile yeni bir aşka yelken açmıştı! Ünlü şarkıcı Nez aldatıldıktan sonra neler yaşadığını anlattı! Rüştü Onur Atilla ile yeni bir aşka yelken açmıştı! Ünlü... Haberi Görüntüle

BU YÖNTEMİ DENEYEBİLİRSİNİZ

Eğer oturamayacak durumdaysanız, su içerken sağ ayak başparmağınızı yukarı doğru kaldırarak, Babinski refleksi tetiklenir ve bu, mide kapakçığının açılmasını sağlayarak zararı azaltır.

Habere Tepki Ver

4

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading