Yandex Metrica

Afrika ve Arabistan'dan çöl tozu geliyor: Uzman isim tarih verdi! İlk önce o illerde görülecek

Afrika ve Arabistan'dan çöl tozu geliyor: Uzman isim tarih verdi! İlk önce o illerde görülecek

Afrika ve Suudi Arabistan üzerinden çöl tozu geliyor. Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde etkili olacak çöl tozunun yarından itibaren ülke genelinde ve pazartesi gününden sonra da İstanbul'da etkili olacağı öngörülüyor.

Yaşam

01.05.2024, 17:23

Afrika ve Suudi Arabistan üzerinden çöl tozu gelecek. İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Deniz Demirhan; çöl tozunun insan sağlığı için zararlıyken; bitkiler için faydalı olduğunu belirtti.

Demirhan; çöl tozunun öncelikle Hakkari, Şırnak, Ağrı, Mardin ve Van’da görüleceğini ifade etti.

Bir deri bir kemik kaldı! Prenses Kate'yi Wimbledon Tenis Turnuvası'nda görenler tanıyamadı! Bir deri bir kemik kaldı! Prenses Kate'yi Wimbledon Tenis Turnuvası'nda... Haberi Görüntüle

"MUTLAKA MASKE TAKILMALI"

Dr. Deniz Demirhan; çöl tozu ile ilgili şöyle konuştu:

“Perşembeden sonra iç bölgeler ve Akdeniz’de toz konsantrasyonun artmasını bekliyoruz. Cuma günü toz yoğunluğu daha da artacak. Asıl yoğunluk Güneydoğu Anadolu’da olsa da pazar günü itibariyle Marmara ve Ege’de de hafif şiddette toz taşınımı bekleniyor. Pazartesi günü İstanbul’a geliyor. Tehlikeli boyutta değil. Bu süreçte Güneydoğu Anadolu bölgesinde mutlaka maskeyle dışarı çıkılmalı. Mecbur kalmadıkça yaşlıların ve çocukların da dışarı çıkmamaları ama çıkıyorlarsa da maskeyle dışarı çıkması önemli.”

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading