Yandex Metrica

Sitede Ara

Windows 11'de garip bir hata dosya gezginini daha hızlı çalıştırıyor!

Windows 11'de garip bir hata dosya gezginini daha hızlı çalıştırıyor!

Windows 11'e geçiş sırasında bazı kullanıcılar, yeni işletim sisteminin Windows 10'a göre daha yavaş olduğunu fark etti. Ancak ilginç bir şekilde, Windows 11'in Dosya Gezgini uygulaması, beklenmedik bir hata sonucunda daha hızlı çalışmaya başladı. Bu hata, Dosya Gezgini'ni tam ekran moduna getirip ardından eski pencere moduna döndürmek suretiyle gerçekleştiriliyor.

Teknoloji

28.01.2024, 15:05

Windows kullanıcıları tarafından paylaşılan videolar, bu hatanın Dosya Gezgini'nin performansını gerçekten artırdığını gösteriyor. F11 tuşuna basarak Dosya Gezgini'ni tam ekran yaparsanız ve ardından tekrar pencere moduna dönerseniz, klasör içeriğinin ve dosya resimlerinin daha hızlı yüklendiğini gözlemleyebilirsiniz.

İnstagram kullanıcılarını sevindiren haber! 24 saate bir kullanılacak yeni özellik geliyor! İnstagram kullanıcılarını sevindiren haber! 24 saate bir kullanılacak yeni özellik... Haberi Görüntüle

HATANIN NEDENİ BİLİNMİYOR

Hatanın nedeni şu an için bilinmiyor, ancak Windows 11'in Dosya Gezgini, özellikle içerik ve arama sonuçlarını yavaş yüklediği için eleştirilmişti.

Bu hız artırma hatası, Windows 11'in Insider sürümleri dahil olmak üzere mevcut tüm versiyonlarını etkiliyor gibi görünüyor. Microsoft'un bu hız artışını kasıtlı olarak mı gerçekleştirdiği yoksa kazara mı oluştuğu ise henüz net değil.

Hata, kazara ortaya çıkan bir performans artışı sunsa da, kullanıcılar Dosya Gezgini'nin performansının iyileştirilmesi gerektiğini düşünüyor. Microsoft şu ana kadar hatayla ilgili herhangi bir açıklama yapmış değil.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading