Yandex Metrica

Sitede Ara

Viral TikTok şarkıları kaldırılıyor! Justin Bieber, Beyonce, Taylor Swift gibi sanatçıların popüler şarkılarına elveda!

Viral TikTok şarkıları kaldırılıyor! Justin Bieber, Beyonce, Taylor Swift gibi sanatçıların popüler şarkılarına elveda!

Dünyada milyarlarca kullanıcının aktif olarak kullandığı video paylaşım sitesi TikTok'ta bir çağ kapanıyor. Univerrsal Music Gruoup'un TikTok ile olan lisans sözleşmesi henüz yenilenmedi. İki dev şirket ise anlaşma yapmaktan yana olmadıklarını açıklayarak Tiktok'ta yayınlanan ve ününe ün katan Taylor Swift, Drake, Billie Eilish, Beyonca gibi birçok büyük sanatçıların şarkıları TikTok'tan silinerek kullanılmayacak.

Teknoloji

11.02.2024, 01:21

Dans videolarıyla ve viral akımlarla gündeme gelen Tiktok tüm dünyada milyarlarca kullanıcına hizmet veriyor. Ancak paylaşılan videolarda kullanıcılar dans videolarına ve akımlara ekledikleri şarkılara ilişkin üzen bir haber geldi.  ABD'nin ünlü müzik şirketi Universal Music Group TikTok ile olan sözleşmesini yenilemeyerek çarşamba gününden itibaren şarkılarına kısıtlama getirecek.

SANATÇILARIN YAPAY ZEKADAN KORUNMASI İSTENDİ

Universal Music Group, TikTok'da şarkılarına iyileştirme yapmalarını isterken TikTok bu duruma yanaşmadığını belirten bir mektup yayınladı. Mektupta; ''gittikçe daha etkili olan, güçlü teknolojiye ve dünya çapında muazzam bir kullanıcı kitlesine sahip bir platform. Sanatçılara daha iyi ödeme yapılması, sanatçıların yapay zekânın olumsuz etkilerinden korunması ve TikTok kullanıcılarının çevrim içi güvenliğinin sağlanması. Platformu cimrilikle suçlayan UMG, TikTok'un sanatçılara diğer platformlara ödenenin yanında devede kulak bir miktar ödediğini belirtiyor. Ayrıca platformun "kendi müziğini yap" temalı yapay zekâ kampanyasından da şikâyetçi olduklarını açıkça gösteriyorlar.'' açıklamasında bulundu.

TİKTOK'A DAMGA VURAN MÜZİKLERE VEDA

Universal Music Group bünyesinde bulunan; Drake, Beyonce, Doja Cat, İce Spice, Alice Keys, Beyonce, Harry Styles, Ariana Grande, Olivia Rodrigo,Justin Bieber, Adele, Taylor Swift, U2, The Weeknd gibi ünlü şarkıcılaarın şarkıları artık Tiktok videolarında kullanılmayacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Teknoloji


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading