Yandex Metrica

ROKETSAN'dan istihdama büyük katkı! 5 bin kişi alınacak

ROKETSAN'dan istihdama büyük katkı! 5 bin kişi alınacak

ROKETSAN Kırıkkale'de dev bir fabrika inşa ediyor. Savunma sanayii alanında yapacağı ve birinci etabının maliyeti 1 milyar lirayı bulan yatırımın temeli 2022 yılı başında atılacak.

Teknoloji

23.01.2024, 18:18

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, yazılı açıklamasında, ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci'yi ziyaret ettiğini aktardı. Saygılı, ROKETSAN'ın yapacağı yatırımı Kırıkkale için bir ümit olarak gördüğünü ifade etti.

"ROKETSAN tarafından Kırıkkale'mize yapılacak yatırımla ilgili istişarede bulunduk. Genel Müdürümüz birinci etabı 1 milyar lirayı aşacak olan ihalede son aşamaya gelindiğini ve 2022 yılının ilk aylarında inşaata başlanacağı müjdesini bizlerle paylaştı." 

Saygılı, ROKETSAN'ın ülke genelinde çok mühim yatırım yapan, havacılığın yanında uzay teknolojilerini de hayata geçirmeye çalışan önemli bir firma olduğuna  dikkat çekti.

WhatsApp'a yeni özellik geliyor! Artık internet olmadan o özelliği kullanabileceksiniz! WhatsApp'a yeni özellik geliyor! Artık internet olmadan o özelliği kullanabileceksiniz! Haberi Görüntüle

''ŞEHRİMİZ İÇİN SINIF ATLATACAK BİR PROJE''

ROKETSAN'ın Türkiye için çok önemli bir yatırım olduğunu ifade eden Saygılı, birçok gence iş imkanı sağlayacağının da altını çizdi.

"Şehrimiz için sınıf atlatacak bir proje olarak düşünüyorum. Işıklar köyünden Ahılı köyü sınırına kadar gidiyor. 25 bin dönüm tamamlandı. Burası tamamlanınca HAVELSAN gibi Türkiye'nin önemli fabrikaları buraya gelecek ve buralardan yer isteyecek. Özellikle yan sanayiyi canlandıracak. En iyi iyimserlikle 5 bin kişinin çalışacağını düşünüyorum. Genel Müdürümüze şehrimize olan ilgileri için teşekkür ediyorum."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading