DOLAR
9.3262 0.34
EURO
10.8452 0.18
ALTIN
533.44 0.90
BIST
1429.96 0.01

Netflix'in popüler dizisi Squid Game ile aynı adı taşıyan Twitch yayıncısının sosyal medya hesabı kapatıldı!

Netflix dizisi Squid Game'in popülerliğindeki artış nedeniyle 'Squidgame' lakaplı Twitch yayıncısı Lydia'nın Instagram'ı, birçok kişinin hesaba giriş yapmaya çalışması nedeniyle askıya alındı.

Teknoloji 12.10.2021, 10:36
Netflix'in popüler dizisi Squid Game ile aynı adı taşıyan Twitch yayıncısının sosyal medya hesabı kapatıldı!

Netflix'in popüler dizisi Squid Game, hayran web sitelerinden bilgisayar oyunlarına kadar her şeyin içinde yer almış durumda. Bu popülerlik Squidgame lakalpı Twitch yayıncısı Lydia için sorun oldu. İçeriklerinin çoğunun Twitch platformunda olmasına rağmen, sosyal medya hesaplarında kullanıcı adı yüzünden sorun yaşıyor.

HESABININ KAPATILMASINDA BİRÇOK NEDEN OLABİLİR

Squid Game dizisi Twitch, Tiktok, Twitter ve Instagram'da bir fenomen haline geldi. Bu nedenle, yayıncının Instagram'ının son zamanlarda yasaklanmasının arkasında birçok neden olabilir.

İlk Twitch yayınını 2016 yılında yapan yayıncı Lydia, birkaç yıldır tanınmış yogscast grubunun bir parçası olmuştur. Bir yayıncı olarak birleşik yeteneği ve yogscast'in oyun toplulukları boyunca tanınabilir adı, bir süredir özverili bir takipçi kitlesine yol açtı.

squid game

'HESABIMA BİRÇOK KİŞİ GİRİŞ YAPMAYA ÇALIŞIYOR'

Son zamanlarda, Netflix dizisi Squid Game, TikTok ve sosyal medyada yoğun bir şekilde popülerlik kazanırken dizinin hayranları potansiyel olarak diziyle aynı adı paylaştığı için Squidgaming'in Instagram hesabını hedef aldılar.

Lydia, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

"Sanırım o kadar çok kişi hesabıma giriş yapmaya çalışıyor ya da instagram beni banladığını bildiriyor (squidgame). Çok hoş değil. İncelenmesi için başvurdum ve karar vermeleri için 24 saat beklemem gerekiyor. Hayatımı mahveden bu Squid Game hakkındaki makalem nerede? Bunun için büyük çekler alacağım"
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Anketi Tümü
İstanbul'da son zamanlarda artan trafik sorununun sebebi nedir?