Yandex Metrica

Sitede Ara

Elon Musk'tan uydu teklifi! Resmen BTK'ya iletildi

Elon Musk'tan uydu teklifi! Resmen BTK'ya iletildi

SpaceX ve Tesla Motors şirketlerinin kurucusu Elon Musk'ın uydu şirketi Starlink, Türkiye'de hizmet vermek için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na (BTK) müracaat etti. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fati̇h Sayan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “25 Eylül'de hizmetleriyle ilgili paydaşlarımız başta olmak üzere sektörümüz ve kamuoyu görüşlerini alacağız.” dedi.

Teknoloji

09.02.2024, 17:56

Hatırlanacağı gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kurulu'na katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği ABD'nin New York şehrinde Tesla ve SpaceX'in CEO'u Elon Musk'ı kabul etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musk'a, Tesla'nın 7'nci fabrikasını Türkiye'de kurması için çağrıda bulunmuştu. Erdoğan, ayrıca Elon Musk'ı İzmir'de düzenlenecek TEKNOFEST'e davet etmişti. 

Geçtiğimiz günlerde ABD'de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen SpaceX'in kurucusu Elon Musk'ın Starlink uydularının Türkiye'de devreye sokulması için yaptığı teklifte yeni bir gelişme yaşandı.

Elon Musk'ın geliştirdikleri Starlink uydularının Türkiye'de devreye sokulması için teklifi yeniden gündeme geldi. Konu hakkında konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, toplantı yapıldığını açıkladı.

''VERİMLİ BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİK''

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, sosyal medya hesabından konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

"Alçak yörünge uydu hizmeti sunan Starlink, ülkemizde de faaliyette bulunmak istediklerine dair taleplerini iletmişlerdi. Bu taleplerine istinaden, bugün Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumumuzda SpaceX yetkilileri ile verimli bir toplantı gerçekleştirdik." 

''KAMUOYU GÖRÜŞLERİNİ ALACAĞIZ''

Bakan Sayan, "Toplantı neticesinde; 25 Eylül 2023 Pazartesi günü uydu hizmetleriyle ilgili paydaşlarımız başta olmak üzere tüm haberleşme sektörümüz ve kamuoyu görüşlerini alacağız." ifadesini kullandı. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading