Yandex Metrica

Sitede Ara

Elon Musk'ın tweetinin Tesla'ya zararı 200 milyar dolar oldu! Hisseler dibe vurdu, yatırımcılar kızgın

Elon Musk'ın tweetinin Tesla'ya zararı 200 milyar dolar oldu! Hisseler dibe vurdu, yatırımcılar kızgın

Elon Musk'ın pazar günü yaptığı 'Tesla hisselerimin yüzde 10'unu satmalı mıyım?' anketinin sonrasında Tesla Motor'un değeri 200 milyar dolar birden düştü. Musk'ın kişisel serveti de 50 milyar dolar azaldı. 

Teknoloji

23.01.2024, 22:01

Elon Musk'ın pazar günü yaptığı "Tesla hisselerimin yüzde 10'unu satmalı mıyım?" anketinin ardından Tesla Motor'un değeri 200 milyar dolar eridi. Musk'ın kişisel serveti de 50 milyar dolar eridi.

Bu tuşlar bilgisayar kullanmayı kolaylaştırıyor! İşte hiç bilinmeyen 5 kısayol Bu tuşlar bilgisayar kullanmayı kolaylaştırıyor! İşte hiç bilinmeyen 5 kısayol Haberi Görüntüle

ANKETTEN SAT SONUCU ÇIKMIŞTI

Elon Musk'ın yaptığı anket sonucundan "Sat" çıkmıştı. Bu anketin ardından Tesla hisseleri 2 günde yüzde 16 değer kaybetti. Bu düşüşle Tesla değerinden 200 milyar dolar, Elon Musk ise kişisel servetinden 50 milyar dolar kaybetti. Borsa İstanbul'daki şirketlerin toplam değeri ise 193 milyar dolar!

elon musk

Ankete kadar Elon Musk'ın elindeki Tesla hisselerinin değeri 210 milyar dolar idi. Bu son 2 gündeki düşüşten sonra serveti 174 milyar dolara geriledi. Tesla'nın piyasa değeri de 1 trilyon 28 milyar dolara geriledi.

Peki Elon Musk hisselerini neden satmak istiyor? Elon Musk, yaptığı anketi vergi borcunu ödemek için yaptığını belirtmişti. ABD Başkanı Biden'in teklif ettiği 'milyarder vergisi' teklifi hisselerden elde edilen kazançlarda kâr realizasyonu(kârlı satmak) gerçekleşmemiş olsa bile vergi alınmayı öngörüyor. Söz konusu yasayla birlikte ABD'de 500'ten fazla milyarderden ek vergi alınması planlanıyor.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading