Yandex Metrica

Sitede Ara

Çin'den büyük adım: Dijital Yuan para birimine geçiyorlar!

Çin'den büyük adım: Dijital Yuan para birimine geçiyorlar!

Çin, merkez bankası dijital para birimi olan dijital yuanın (e-CNY) daha yaygın hale gelmesi için çaba sarf ediyor. Ülkenin merkez bankası yetkilileri, dijital yuanın bireyler arası ödemelerde ve daha geniş bir yelpazede kullanılmasının önemli olduğunu vurguluyor. Ancak dijital yuanın benimsenme oranı şu an için düşük seviyede.

Teknoloji

23.01.2024, 21:22

Merkez Bankası yetkilileri, dijital yuanın bankacılık ödeme sistemine getireceği avantajlara da değiniyor. Ayrıca ödeme sistemlerinde kullanılan QR kodlarının normalleştirilmesinin, dijital yuanın gelişimine katkı sağlayacağını belirtiyorlar.

FARKLI SENARYOLAR KULLANILACAK

Çin Halk Bankası (PBOC) dijital para araştırma enstitüsü başkanı Changchun Mu, konuyla ilgili görüşlerini paylaştığı bir forumda dijital yuanın benimsenmesini artırmak için farklı senaryoların kullanılması gerektiğini ifade etti. Ancak Mu, pilot bölgelerde test edilen dijital yuanın beklenen kullanım eşiğine henüz ulaşamadığını da açıkladı. Çin, dijital yuanı daha fazla insanın kullanmasını teşvik etmek amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading