Yandex Metrica

Sitede Ara

BU UYGULAMAYI KULLANIYORSANIZ DİKKAT

BU UYGULAMAYI KULLANIYORSANIZ DİKKAT

Tüm dünyada kısa sürede popüler olan ve Trump döneminde ABD'nin hedefi olan sosyal medya uygulaması TikTok en son güncellemesiyle kullanıcılarını sinirlendirdi.

Teknoloji

23.01.2024, 17:31

Tüm dünyada oldukça fazla kullanıcısı olan ve aynı zamanda çok da tepki alan Çinli sosyal medya uygulaması TikTok, tepkileri arttıran yeni gizlilik sözleşmesini yayınladı.

Çin menşeili sosyal medya uygulaması, genellikle güvenlik gerekçeleri ve kullanıcılarına ait bilgileri Çin hükümetine vermekle eleştiriliyor. Şimdi de güncellemesiyle olay yaratan TikTok, kullanıcıların biometrik bilgilerini toplayacak.

İSTEDİĞİ VERİYİ DEPOLAYABİLECEK

TikTok, gizlilik politikalarını güncelledi ve kullanıcıların biometrik verilerini toplamaya başladı. Güncellemede yer alan şartlara göre söz konusu biometrik veriler, uygulama tarafından depolanacak ve kullanıcıları tanımak için geliştirilen algoritmalar tarafından kullanabilecek.

Uygulamanın depolayacağı veriler arasında kullanıcıların yüz ve ses izleri de olacak. ‘Otomatik olarak topladığımız bilgiler’ şeklinde sunulan yeni sözleşme, bu detayları “Görüntü ve Ses Bilgileri” alt başlığının altında kullanıcıya sunuyor. Çarşamba gününden itibaren yeni politikasını uygulamaya başlayan şirket, tepkiler almaya devam edecek.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading