Yılmaz Vural'dan Türkiye'yi ayağa kaldıran ölüm hakkında açıklama: Tartışmıştık

Son dakika haberleri... Konyasporlu futbolcu Ahmet Çalık'ın şok ölümü sonrası eski teknik direktörü Yılmaz Vural unutamadığı o anı tekrar anlattı.

Spor 11.01.2022, 12:18
Yılmaz Vural'dan Türkiye'yi ayağa kaldıran ölüm hakkında açıklama: Tartışmıştık

Bu sabah saatlerinden Ankara'dan Konya'ya arabasıyla gittiği esnada hayatını kaybeden Ahmet Çalık, Türkiye'yi yasa boğdu.

Şok yaratan ölüm sonrası eski teknik direktörü Yılmaz Vural yaşadığı derin üzüntüyü dile getirdi.

Gençlerbirliği döneminde birlikte çalıştığı Ahmet ile önceden tartıştığını itiraf eden Vural,  "Çok üzüldüm. Geçmişte yaşadığımız tartışma falan hiç önemli değil, biz onları unuttuk bile. Malesef çok üzücü. Ailesine ve Konyaspor camiasına başsağlığı diliyorum. Meslek hayatımızda tartışmalar oluyor tabi. Bazen biz haksız oluyoruz, bazen onlar. Neticede biz onların babasıyız. İnanın kendi evladım ölmüş kadar üzüldüm." ifadelerini kullandı.

YILMAZ VURAL, AHMET ÇALIK İLE NEDEN TARTIŞTIĞINI AÇIKLADI

Sabah'ın haberine göre Yılmaz Vural, Gençlerbirliği'ni çalıştırdığı dönemde Ahmet Çalık ile arasında yaşanan bir olayı anlatmıştı. Vural, Çalık'ın kendisine, "Hoca biz zaten küme düşecek takımız. Sen bizi çok ofansif oynatıyorsun. Defansif oynamamız lazım. Yabancılar daha çok izin istemiş vermemişsin. Çok toplantı yapıyormuşsun" dediğini ve bu sözlere çok sinirlendiğini ifade etmişti.

Vural, Çalık'a, "Yahu sen 21 yaşında oyuncusun milli takıma yükselmişsin. Bana işimi mi öğreteceksin?" dediğini belirtirken "Senin vereceğin taktik anlayışla mı ben takımı oynatacağım. Sen toplantıdan sıkılıyorsun, insanlar bütün gün çalışıyor 1300 TL maaş alıyor" şeklinde yanıt vermişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!