banner2

Yılın kadın sporcusu seçilen Eda Erdem'den damga vuran sözler!

Son dakika haberleri... A Milli Kadın Voleybol Milli Takımı ve Fenerbahçe’nin kaptanı Eda Erdem Dündar 67. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nde yaptığı konuşma ile ses getirdi.

Spor 30.09.2021, 11:28 30.09.2021, 12:05
Abone ol

Tokyo 2020 ve Avrupa Şampiyonası'nda yarışan Kadın Voleybol Milli Takımı'nın kaptanı olan Eda Erdem Dündar, 67. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Törenin'nde 'Yılın Kadın Sporcusu' seçildi.

Ödül töreninde duygusal bir konuşma yapan başarılı sporcu, "Geriye dönüp baktığımda bizi izleyenlerin gönderdikleri mesajları hatırlıyorum. 'Kızımı voleybola başlatmak istiyorum', 'Kızımı maçınıza getirmek istiyorum' gibi çok fazla mesajla karşılaşıyorduk ama bugün geldiğimiz noktada o mesajlarda inanılmaz bir değişiklik görüyoruz" ifadelerini kullandı.

EDA ERDEM: KIZIM OKULDA SİZİN RESMİNİZİ ÇİZİYOR

Çok özel duygular yaşadığını ve voleybola olan talebin arttığını belirten Eda Erdem Dündar, "Aileler, çocuklarını o dönem voleybol ile tanıştırma çabasındaydı ama şimdi o mesajların yerine 'Kızım voleybola başlamak istiyor', 'Kızım sizin maçlarınıza gelmek istiyor', 'Kızım okulda sizin resminizi çiziyor', 'Evde maçınız olduğu zaman başka bir şey izlememize kesinlikle izin vermiyor' diyorlar. Bu duygunun hissettirdiği gururu gerçekten tarif edemem. O kız çocuklarının gözlerindeki yerimizin, nasıl bir yerde olduğumuzun gerçekten farkındayız ve bu sorumluluğu taşıyoruz. Atatürkçü, ülkesini seven, sporu seven, adil, çalışkan, azimli ve başarılı kadınlara dönüşerek ülkemizi daha yukarı taşıyacak günlere bir nebze katkımız oluyorsa ne mutlu bizlere" görüşlerini dile getirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!