banner2

Yıldız golcünün ölümü hakkında şok detay! Cezaevine gönderildi

Son dakika haberleri... Futbol dünyasını sarsan Emiliano Sala'nın ölümü perde arkası aralanıyor. İngiliz iş insanı David Henderson cezaevine gönderildi.

Spor 28.10.2021, 15:51 28.10.2021, 16:34
Abone ol
Yıldız golcünün ölümü hakkında şok detay! Cezaevine gönderildi

Fransa'da forma giydiği dönem İngiltere Premier lig ekibi Cardiff City'e 15 milyon sterline transfer olan Emiliano Sala, sözleşme imzalamaya giderken vefat etmişti.

Nantes ile vedalaştıktan sonra yeni takımına imza atmaya giden Sala, bindiği özel uçağın 21 Ocak 2019 akşamı Manş Denizi'ne düşmesi sonrası pilot David Ibbotson ile birlikte kaybolmuştu.

Tüm dünyada ses getiren bu olay sonrası 28 yaşındaki futbolcu yoğun bir ekip tarafından günlerce arandı.

Olaydan 2 hafta sonra 3 Şubat tarihinde uçağın enkazı bulunmuş ama Sala ve pilotun cesedine 6 Şubat'ta ulaşılmıştı.

MAHKEME ANDERSEN'İ SUÇLU BULDU

Sala'nın ölümünden 2.5 sene sonra çuşu organize eden İngiliz iş insanı 67 yaşındaki David Henderson, uçuş güvenliğini tehlikeye atmaktan dolayı tutuklandı.

İngiltere'nin Cardiff kentinde görülen duruşmada jüri tarafından 10'a 2 çoğunlukla mahkum edildi.

Henderson'ın, Sala'yla beraber kazada ölen pilot David Ibbotson'dan, pilot lisansı veya gece uçma yeterliliği bulunmamasına rağmen uçağı uçurmasını istediği ifade edildi.

UÇUŞTA İHMAL VAR

Savcı Martin Goudie, Henderson'ın "pervasız veya ihmalkar" davrandığını, kalifiye veya yetkin olmayan pilotları işe alarak işini yolcuların güvenliğinin önüne koyduğunu söyledi.

Henderson'ın avukatı Stephen Spence ise müvekkilinin eylemlerinin "tamamen bir evrak meselesi" olduğunu ve bir tehlikeye yol açmadığını savundu. Spence, pilotun lisansının, uçuş yeteneğiyle ilgili değil, para için yolcu taşıyıp taşımamayla ilgili olduğunu söyledi.

Jüri tarafından suçlu bulunan Henderson'ın ceza duruşması 12 Kasım'da yapılacak. Henderson'a uçuş güvenliğini tehlikeye atmaktan en fazla beş yıl, en az iki yıl hapis cezası verilebilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!