banner2

Vitor Pereira: Mesut'un golünü antrenmanda çalışmıştık

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Galatasaray'ı kendi evinde 2-1 yendikleri maçın ardından konuştu.

Spor 21.11.2021, 22:08 21.11.2021, 23:29
Abone ol
Vitor Pereira: Mesut'un golünü antrenmanda çalışmıştık

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira maçın ardından yaptığı basın toplantısında "Geriden geldik ve 10 kişiyken galibiyet golünü attık. Umarım taraftarlarımız takımla gurur duyuyorlardır. Önümüzde çok fazla maç var ve hedefimiz şampiyonluk" dedi. 

Pereira, Mesut Özil'in attığı hızlı hucüm golünü daha önce çalıştıklarını belirterek "Mesut'un golü, antrenmanlarda denediğimiz bir goldü. Bugün bir kaptan olarak ruhunu yansıttı" diye konuştu. Pereira şunları söyledi:

"Bu maç için çok çalıştık. Taraftarımızın ruhunu sahaya yansıttık. Aile olmak budur. Bugün takımım çok savaştı, çok çalıştı. 10 kişi kalmamıza rağmen maçı çevirdik. Sahaya karakter ve kalite koyduk, ruh koyduk. Yönetimimiz için, başkanımız için, taraftarımız için, oyuncularımız için çok mutluyum. Bu şekilde iyi çalışan bir takımın şansı mutlaka bir yerde dönecekti. Bugün takım ruhunu sahaya çok güzel yansıttık. Hak ettiğimiz bir galibiyetti, oyuncularımla gurur duyuyorum." 

"BURAYA ŞAMPİYON OLMAYA GELDİM"

"Buraya bahane üretmek için değil, şampiyon olmak için geldim. İşlerin iyi gitmediğini düşündüğümde değişiklik yaparım. 4'lü savunma oynadık, maçı 3'lüyle tamamladık. Bugün iyi bir performans sergiledik. Eğer oyuncularım inanırsa ve birlik olursa, sahada en iyi şekilde performans sergilerler. Benim için sistemden ziyade davranışlar önemlidir. Birden fazla sistemde oynayabiliyor olmanız gerekiyor. Modern futbolda büyük takımların birden fazla sisteme adapte olması gerekiyor. Benim kariyerimdeki deneyimin bana öğrettiği şey bu."

"ŞAMPİYON LİGİN SONUNDA BELLİ OLUYOR"

"Kimse sezonun bu bölümünde şampiyonluğu kaybetmiyor. Çoğu kişi Trabzonspor'un şampiyon olduğunu düşünüyor. Hâlâ çok maç var. Biz Avrupa'da da oynuyoruz, Trabzonspor haftada bir maç oynuyor. Şampiyonlar, ligin sonunda belli oluyor. Kim daha istikrarlı, kaliteli, karakterliyse şampiyon oluyor. Biz de sonuna kadar savaşacağız."
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!