Yandex Metrica

Ve Mourinho'nun maaşı belli oldu

Ve Mourinho'nun maaşı belli oldu

Fenerbahçe, Jose Mourinho ile 2 yıllık sözleşme imzaladığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi. Yaypılan bildirime göre, Mourinho'nun sezonluk 10.5 milyon euro garanti ücret alacak.

Spor

05.06.2024, 16:28

Fenerbahçe, yeni teknik direktörü Jose Mourinho'nun sözleşme detaylarını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirerek resmen duyurdu. Yapılan açıklamada, Mourinho'nun Fenerbahçe ile 2024-2025 ve 2025-2026 futbol sezonları için anlaştığı belirtildi.

KAP'a yapılan bildirimde şu ifadeler yer aldı:

"Şirketimiz, 2024-2025 ve 2025-2026 futbol sezonları Futbol A takım teknik direktörlük görevi için Sayın Jose Mario Dos Santos Mourinho Felix ile sezonluk 10.500.000 Avro garanti ücret karşılığında anlaşmaya varmıştır. Yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur."

2024-2025 sezonu Fenerbahçe Beko maç programı 2024-2025 sezonu Fenerbahçe Beko maç programı Haberi Görüntüle

ALİ KOÇ'UN AÇIKLAMALARI

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, daha önce yaptığı açıklamada Jose Mourinho'nun ekibiyle birlikte toplam maliyetinin 12 milyon euro olduğunu belirtmişti. Başkan Koç, "Mourinho'nun maliyetini açıkladığımızda bazı eleştiriler aldık. Ancak Mourinho ve ekibiyle yapılan anlaşma kulübümüz için önemli bir yatırım ve bu bedel, kulübümüzün uzun vadeli hedefleri doğrultusunda makul bir harcama olarak görülmelidir," ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye'den tarihi yükseliş! FIFA dünya sıralamasını güncelledi Türkiye'den tarihi yükseliş! FIFA dünya sıralamasını güncelledi Haberi Görüntüle

MOURINHO'NUN FENERBAHÇE'YE KATKILARI

Jose Mourinho'nun Fenerbahçe'ye gelişi, kulüp ve taraftarlar arasında büyük bir heyecan yarattı. Kariyerinde Porto, Chelsea, Inter, Real Madrid ve Manchester United gibi dünya devlerinde görev yapmış olan Mourinho, kazandığı sayısız kupa ve geliştirdiği taktiksel dehası ile tanınıyor. Fenerbahçe, Mourinho'nun tecrübesi ve liderlik vasıflarıyla yeni sezonda başarıya ulaşmayı hedefliyor.

Galatasaray rekora çok yakın! Transfer için dev ücret... Galatasaray rekora çok yakın! Transfer için dev ücret... Haberi Görüntüle

YATIRIMCILAR İÇİN BİLGİLENDİRME

Fenerbahçe, KAP'a yaptığı bu bildirimle, yatırımcılarına da Jose Mourinho'nun maliyetini ve sözleşme şartlarını şeffaf bir şekilde açıkladı. Kulüp, bu önemli transferin hem sportif hem de mali açıdan dengeli bir yatırım olduğunu vurguladı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Buluthan AKAR

TRHaber.com - Spor


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading