Ünlü iş insanı Beşiktaş'a talip oldu: İhaleye girip, satın alacağım

Son dakika haberleri... Beşiktaş üyesi olan iş insanı Ethem Sancak, Beşiktaş'ın TMSF'ye düşmesi halinde satın almak istediğin açıkladı.

Spor 15.06.2022, 15:16 15.06.2022, 15:16
Abone ol
Ünlü iş insanı Beşiktaş'a talip oldu: İhaleye girip, satın alacağım

İş insanı Ethem Sancak, Beşiktaş'ı satın almak istediğini duyurdu.

TV100'de yayınlanan Az Önce Konuştum programına konuk olan Sancak, canlı yayında soruları yanıtladı.

Beşiktaş taraftarı olan Ethem Sancak, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktal ve Trabzonspor olarak bilinen 4 büyük takımının yüksek faiz ücretleri ödediğini belirten Sancak,  mali zorluklar nedeniyle Beşiktaş'ın TMSF ihalelerine düşmesi halinde kulübü satın almak istediğini söyledi.

ETHEM SANCAK: BEŞİKTAŞ'I İHALE GİRİP ALACAĞIM

Beşiktaş'ı satın alma planlarından bahseden Sancak, "13 yaşından beri Beşiktaş'ın hiçbir maçını kaçırmam. Fanatik bir Beşiktaş taraftarıyım. En övündüğüm hasletlerin birisi olur. Neden? Çünkü Beşiktaş. Bu ulusu inşa edenlerin takımıdır. Milli mücadelenin takımıdır.  Beşiktaş'ı teşkilatı mahsusa kurdu. Ordu kadar devletin çekirdeği bir takımdır. Ve bir milli takımdır Beşiktaş. Ancak şu anda tüm kulüplerin borcu inanılmaz seviyede. Bu derneklerle falan yönetilecek bir iş değil artık. endüstriye uygun bir şirketleşme olursa ve bir gün Allah korusun, TMSF'ye düşerse Beşiktaş, ihaleye girip alacağım. Bir konsorsiyum oluşturacağım. Beşiktaş'ı Asya'nın Şampiyonlar Ligi şampiyonu haline getireceğim" ifadelerini kullandı.

ETHEM SANCAK: HEPSİ DÜŞECEK

Bu noktada programın sunucusu, Beşiktaş eski yöneticisi Candaş Tolga Işık'ın "Beşiktaş TMSF'ye falan düşmesin de, siz de almayın" şeklindeki müdahalesine ise Sancak, "Hepsi düşecek, görünen o. 4 büyük takımın her biri yılda 1 milyar lira faiz ödüyor. Beşiktaş yılda 1 milyar lira faiz ödüyor, nereden çıkaracaklar bunu? Altyapıya önem verir de futbolcu yetiştirip satabilirlerse, Avrupa piyasasına ihracat yapabilirlerse belki, ama o da çok zor. Misal Rıdvan'ı çıkardık. Önlem alamadıkları için çok ucuza gitti. 5 sene kontrat yapamadılar. Rıdvan ilerde 30-40 milyonluk adam olacak " ifadeleriyle yanıt verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!