banner2

U20 Dünya Kupası'nda İsrail sorunu: İsrailli futbolcuları ağırlamayacaklarını söylediler!

20 Yaş Altı Dünya Kupası'nı düzenleyecek Endonezya ile FIFA arasında İsrail gerilimi! FIFA, ev sahibi ülkede turnuvaya katılacak İsrail hakkında veto çağrısı yapılmasından dolayı kura çekimini askıya aldı.

Spor 29.03.2023, 01:51 29.03.2023, 02:00
Abone ol
U20 Dünya Kupası'nda İsrail sorunu: İsrailli futbolcuları ağırlamayacaklarını söylediler!

 FIFA, 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nı düzenleyecek Endonezya'da, turnuvaya katılma hakkı elde eden İsrail'e veto çağrısı yapılınca kura çekimini askıya aldı.

Krizin başlangıcı maçlara ev sahipliği yapacak Bali Adası'nın valisinin açıklamasına dayanıyor. Vali, İsrailli futbolcuları ağırlamayacaklarını açıklamıştı.Filistin'deki işgal nedeniyle İsrail'le diplomatik ilişkisi bulunmayan Endonezya'nın devlet başkanı Joko Widodo, FIFA ile yapılan müzakerelere rağmen dış politikalarında bir değişikliğe gitmeyeceklerini söyledi.

Widodo, şu ifadeleri kullandı:

"Müzakerelerin ardından İsrail'in katılımına izin versek bile, Filistin'e olan güçlü desteğimiz devam edecek. Uymamız gereken FIFA kurallarına göre hareket edeceğiz. Ancak bu siyasi duruşumuzu değiştirmeyecek." 

FIFA, Endonezya Futbol Federasyonu ile devam eden müzakereler dolayısıyla 31 Mart'ta yapılması gereken kura çekimini iptal etti.

Dünyanın en kalabalık Müslüman ülkesi olan Endonezya, 20 Yaş Altı Dünya Kupası'na ev sahipliği yapması halinde futbol tarihindeki en geniş katılımlı organizasyonu gerçekleştirecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!