Yandex Metrica

Türkiye'den EURO 2024'te kaç kişi götürüldü? TFF'den iddialara yanıt!

Türkiye'den EURO 2024'te kaç kişi götürüldü? TFF'den iddialara yanıt!

TFF, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası için Almanya'ya götürülen görevli ve misafir sayısını 197 kişi olarak duyurdu. Misafir sayısı hakkında çıkan iddialara karşı TFF'den yanıt geldi. işte detaylar...

Spor

19.06.2024, 13:52

Türkiye Futbol Federasyonu, internet sitesinde yer alan açıklamada, şampiyona için Almanya'ya toplam 197 görevli ve misafir götürdüğünü açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada:

"Türkiye Futbol Federasyonu tarafından, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası için Almanya'ya 38 TFF Yönetim Kurulu asil-yedek üyesi ve diğer kurul üyesi, 26 görevli personel, 14 kulüp temsilcisi, 23 medya yöneticisi, 20 teknik direktör, antrenör ve milli takım eski futbolcusu olmak üzere toplam 121 misafir ve görevli götürülmüştür.

Bunun dışındaki misafirler, önceki milli maçlarda da olduğu gibi sözleşmelerinden kaynaklı hak edişleri olan milli takımlar ve TFF sponsorlarımız Türk Hava Yolları, Nike, Turkcell, Mercedes-Benz, Arçelik, DenizBank, BtcTurk, RAMS, Acıbadem, Damat Tween, Ülker, Trendyol, Prometeon ve sahibinden.com yöneticileri, çalışanları ve misafirlerinden oluşan 76 kişidir.

Galatasaray'dan transfer bombası: Tam 9 kişi istiyor fakat.. Galatasaray'dan transfer bombası: Tam 9 kişi istiyor fakat.. Haberi Görüntüle

TOPLAM 197 KİŞİ GÖTÜRÜLDÜ

1 uçaktan oluşan görevli ve misafir sayısı toplam 197'dir. Avrupa Futbol Şampiyonası'na konsantre olduğumuz bu süreçte, milli takımımızın emeğini ve mücadelesini gölgeleme amaçlı dezenformasyonlara itibar edilmemesi gerekliliğini önemle kamuoyunun bilgisine sunarız." ifadeleri kullanıldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Kübra Ak

TRHaber.com - Spor


Loading