Yandex Metrica

Sitede Ara

Türkiye-Portekiz maçı UEFA'yı harekete geçirdi! Peki şimdi ne olacak?

Türkiye-Portekiz maçı UEFA'yı harekete geçirdi! Peki şimdi ne olacak?

EURO 2024 F Grubu'nda oynanan Türkiye-Portekiz karşılaşmasında yaşanan güvenlik ihlalleri UEFA'yı harekete geçirdi. Maç boyunca sahaya giren taraftarlar nedeniyle oyun sık sık durdu. UEFA, bu olaylarla ilgili soruşturma başlatarak, statlardaki güvenlik önlemlerinin artırılacağını duyurdu.

Spor

23.06.2024, 17:54

EURO 2024 F Grubu'nda Türkiye ile Portekiz arasında oynanan maçta sahaya giren taraftarlar nedeniyle oyun birçok kez kesintiye uğradı. Türkiye'nin Portekiz'e 3-0 mağlup olduğu karşılaşmada, Cristiano Ronaldo ile fotoğraf çektirmek isteyen taraftarlar sahaya girdi ve oyun akışını defalarca durdurdu. Bu durum, hem oyuncuları hem de teknik ekipleri rahatsız etti.

Fenerbahçe'de imza şov! 4 isim kamuoyuna duyuruldu Fenerbahçe'de imza şov! 4 isim kamuoyuna duyuruldu Haberi Görüntüle

BERNARDO SILVA: SİNİR BOZUCU

Portekizli oyuncu Bernardo Silva, maç sonunda yaptığı açıklamada yaşanan durumlardan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Silva, "Sadece sahaya bir taraftar girdiği için oyunu her zaman durdurmak zorunda kalmak biraz sinir bozucu" ifadelerini kullanarak yaşananların oyun temposunu olumsuz etkilediğini belirtti.

Carlo Ancelotti'yi yıkan haber! Real'in yıldızının sakatlığı ciddi Carlo Ancelotti'yi yıkan haber! Real'in yıldızının sakatlığı ciddi Haberi Görüntüle

ROBERTO MARTINEZ: ENDİŞE VERİCİ

Portekiz Milli Takım Teknik Direktörü Roberto Martinez de olaylarla ilgili endişelerini dile getirdi. Martinez, "Bu endişe verici çünkü bugün taraftarların niyeti iyiydi. Ancak niyetleri iyi olmayan taraftarların sahaya girmesi durumunda zor anlar yaşanacaktır. Bunun olmaması gerektiğini düşünüyorum. Oyuncuların sahada bu kadar açıkta kalması iyi değil" şeklinde konuştu. Martinez, sahaya giren taraftarların potansiyel tehlikelerine dikkat çekerek, güvenlik önlemlerinin önemini vurguladı.

Fenerbahçe'ye yeni forma sponsoru Fenerbahçe'ye yeni forma sponsoru Haberi Görüntüle

UEFA'DAN HIZLI MÜDAHALE

Maç sırasında yaşanan bu güvenlik ihlalleri UEFA'yı harekete geçirdi. UEFA, Türkiye-Portekiz maçında taraftarların sahaya sıkça girmesiyle ilgili olarak resmi bir soruşturma başlattı. Organizasyon, benzer olayların tekrarlanmaması için gelecekteki maçlarda güvenlik önlemlerinin artırılacağını açıkladı. UEFA yetkilileri, stat güvenliğinin sağlanması ve oyuncuların korunması için daha sıkı tedbirlerin uygulanacağını belirtti.

Muslera'dan Mert Günok'un kurtarışı için flaş paylaşım Muslera'dan Mert Günok'un kurtarışı için flaş paylaşım Haberi Görüntüle

GELECEK MAÇLAR İÇİN GÜVENİK ÖNLEMLERİ

Bu olayların ardından UEFA'nın, turnuvanın geri kalanında güvenlik protokollerini gözden geçirip daha katı önlemler alması bekleniyor. Sahaya giren taraftarların kontrol altına alınması ve maç güvenliğinin sağlanması adına ek önlemler devreye sokulacak. UEFA, futbolseverlerin güvenli ve sorunsuz bir turnuva deneyimi yaşaması için gereken tüm adımları atmaya kararlı görünüyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Buluthan AKAR

TRHaber.com - Spor


Loading