banner2

Türk hakem tatil etmişti: Ajax-Feyenoord maçı için karar verildi

Hollanda 1. Futbol Ligi'nin 6. haftasında Ajax ile Feyenood arasında oynanan müsabakanın 56. dakikasında Ajax kalesi tarafına atılan meşaleler nedeniyle oyun durmuş ve maç yarıda kalmıştı. Hollanda Futbol Federasyonu, maç hakkındaki kararını verdi.

Spor 25.09.2023, 19:00 25.09.2023, 19:30
Abone ol
Türk hakem tatil etmişti: Ajax-Feyenoord maçı için karar verildi

Hollanda Futbol Federasyonu, Ajax ile Feyenood arasında oynanan müsabakanın 56. dakikasında yarım kalan maç ile ilgili kararını verdi. Federasyondan yapılan açıklamada, söz konusu karşılaşmanın 56. dakikadan itibaren seyircisiz olarak 27 Eylül Çarşamba günü (TSİ) 13.00'te oynanmasına karar verildiği belirtildi.

MAÇ İKİ DEFA DURMUŞTU

Ligin 6. haftasında, Ajax'ın Johan Cruyff Arena'da dün ağırladığı Feyenoord, 9. ve 18. dakikalarda Santiago Gimenez, 37. dakikada ise Igor Paixao'nun ağları sarsmasıyla mücadelede 3-0 öne geçmişti. 44. dakikada sahaya atılan meşaleler nedeniyle Türk asıllı Hollandalı hakem Serdar Gözübüyük, oyunu durdurarak soyunma odasına gitmişti. Olayların yatışmasının ardından karşılaşmaya devam edilirken, bu kez 56. dakikada Ajax kalesi tarafına atılan meşaleler nedeniyle maç yeniden durdurulmuş ve yarıda kalmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!