Yandex Metrica

Sitede Ara

Türk atletizm tarihinde ilk: Ersu Şaşma, Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda bronz madalya kazandı

Türk atletizm tarihinde ilk: Ersu Şaşma, Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda bronz madalya kazandı

Milli sporcu Ersu Şaşma, İtalya'da düzenlenen 2024 Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda erkekler sırıkla yüksek atlamada 5,82 metrelik derecesiyle bronz madayla kazandı. Bu madalya, Türkiye'nin sırıkla yüksek atlamada kazandığı ilk madalya oldu.

Spor

13.06.2024, 08:34

İtalya'da düzenlenen 2024 Avrupa Atletizm Şampiyonası'nın son gününde erkekler sırıkla yüksek atlama finali yapıldı. Başkent Roma'da bulunan Olimpiyat Stadı'ndaki organizasyon milli sporcu Ersu Şaşma'nın tarihi başarısıyla son buldu. 

Ersu Şaşma, ilk hakkında 5,50, 5,65 ve 5,75'lik yükseklikleri ilk hakkında geçmeyi başardı. 5,82'lik dereceyi ikinci hakkında geçen Ersu, 5,87'de takıldı. Bu yüksekliği üç hakkında da geçemeyen milli sporcu, Alman rakibi oleg Zernikel ile birlikte Avrupa üçüncüsü oldu. Ersu Şaşma'nın aldığı bu madalya sırıkla yüksek atlamada Türkiye'nin aldığı ilk madalya oldu.

Son dakika... Uzatmalarda kazanan İspanya! Ev sahibi Almanya EURO 2024'e veda etti Son dakika... Uzatmalarda kazanan İspanya! Ev sahibi Almanya EURO 2024'e... Haberi Görüntüle

DUPLANTIS ALTIN MADALYANIN SAHİBİ OLDU

Erkekler sırıkla yüksek atlamada şimdiden efsaneler arasına giren olimpiyat şampiyonu İsveçli Armand Duplantis, 6,10 metreyi geçerek şampiyona rekoru kırdı ve altın madalyanın sahibi oldu. Gümüş madalya ise Yunan sporcu Emmanouil Karalis'in oldu. Karalis, 5,87 metre yüksekliğe çıktı. 

Sporcularımız, Avrupa Atletizm Şampiyonası'ndan iki madalyayla döndü. Milli sporcu Tuğna Danışmaz, kadınlar üç adım atlamada ikinci olmuş ve gümüş madalya kazanmıştı. Madalya sıralamasında İtalya büyük bir farkla birinci oldu. İtalya, 11 altın, 9 gümüş ve 4 bronz kazanarak organizasyonu 24 madalyayla tamamladı. Organizasyonda ikinciliği ise Fransa elde etti. Fransa, 4 altın, 5 gümüş ve 7 bronz madalya kazandı.

Habere Tepki Ver

4

0

1

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

İdris Kartal

TRHaber.com - Spor


Loading