banner2

TRT Spor: Rıdvan Dilmen bedelsiz çalışıyor

TRT Spor'da yayınlanan '%100 Futbol' programında yorumculuk yapan Rıdvan Dilmen'in gönüllü olarak 'bedelsiz' çalıştığı ortaya çıktı.

Spor 21.09.2021, 16:12 21.09.2021, 16:54
Abone ol
TRT Spor: Rıdvan Dilmen bedelsiz çalışıyor

Türk futbolunun efsane isimlerinden Rıdvan Dilmen'in TRT Spor'dan hiçbir şekilde para almadığı kesinleşti. "Yılda 8,5 milyon lira maaş alıyor" şeklindeki iddiaları "TRT'den 1 TL para almadım, almayı da düşünmüyorum" şeklinde cevaplayan Dilmen'in sözlerini kurumu da doğruladı. 

TRT Spor'un resmi Twitter hesabından paylaşılan mesajda, Dilmen'e '%100 Futbol' programında yorumculuk yapması için aylık 60 bin TL önerildiği ve Dilmen'in bunu kabul etmeyip kanalda bedava çalışmak istediği kaydedildi. 

"Spor yorumcularımız devlet televizyonunda yer almanın gururunu ve itibarını her türlü maddi kazanımın üstünde tutmaktadır" ifadesinin yer aldığı açıklamada TRT Spor, Rıdvan Dilmen'e bugüne dek hiçbir ücret ödenmediğini vurguladı. 


İŞTE O AÇIKLAMA

HEPSİNİ MAHKEMEYE VERİYOR

Bu arada ünlü spor adamı Rıdvan Dilmen dün HalkTv'de Şirin Payzın'ın sunduğu programa telefonla bağlanarak hakkındaki iftiralara cevap verdi. "TRT Spor'dan 8,5 milyon lira alıyor" şeklinde iddialarda bulunanlar hakkın dava açacağını söyleyen Dilmen, HalkTv'deki programa katılan isimlerden Halkın Kurtuluş Partisi üyesi Avukat Doğan Erkan'ın da bunlar arasında bulunduğunu belirtti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!