banner2

Trabzonspor'un gerçek borcu açıklandı! İşte dudak uçuklatan o rakam!

Son dakika haberleri... Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, genel kurulda konuşma yaparak kulübün toplam borcu hakkında bilgilendirme yaptı.

Spor 29.10.2022, 12:33 29.10.2022, 13:01
Abone ol
Trabzonspor'un gerçek borcu açıklandı! İşte dudak uçuklatan o rakam!

Geçen sezonu şampiyon tamamlayan Trabzonspor'un toplam borcu açıklandı.

Bugün yapılan 52’nci Divan Genel Kurul toplantısında konuşan kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu, "185 milyon euro gibi bir borç yüküyle devraldığımız kulübü bugün 105-108 milyon euro civarı borç yüküne indirmeyi başardık. Bizim 3-4 milyar TL borcumuz olduğu söyleniyor sürekli ancak denetleme kurulumuz inceledi her şeyi. Borcumuz 1 milyar 980 milyon 882 bin TL" ifadelerini kullandı.

Kendilerine yapılan eleştiriye de değinen Ağaoğlu, "Ahmet Ağaoğlu yönetiminin acımasızca eleştirilmesi gereken en büyük konu altyapı. Biz Trabzonspor'un altyapısını sağlam bir zemine oturtamadık. Pandemi süreci de işin içine girince ciddi şekilde irtifa kaybettik orada. Belçika'dan bir şirket ile bu konuda mesafe kat etmek için anlaşma sağladık." dedi.

AHMET AĞAOĞLU: AHMETCAN KAPLAN İLE AÇIĞI KAPATTIK

Sezona iyi hazırlanamadık. Bir yeniden yapılanma söz konusu. Bu uyum sürecinin atlatabileceğimiz dönem 1. ve 2. hazırlık dönemiydi ancak transferlerin birçoğu kamp dönemine yetişemedi. Transferlerin gerçekleşmesi bir yönetim zaafiyetinden kaynaklanmadı. Transfer döneminin başında 12 milyon euro istenen oyuncular için sonlara doğru 2.5-3 milyon euro talep edildi. Şampiyonlar Ligi'ne katılamayıp 12 milyon euro gelirden olduk ancak altyapımızdan yetiştirdiğimiz Ahmetcan Kaplan'ı 9.5 milyon euroya satarak oradaki açığı kapattık. Trabzonspor ne yaparsa yapsın altyapısına önem vermek zorunda. Tabii altyapı programlarının da üst yapı ile iç içe olması gerekir."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!