Trabzonspor'a kaç transfer yapılacak? Avcı açıkladı...

Süper Lig şampiyonu Trabzonspor'da teknik direktör Abdullah Avcı, önümüzdeki sezon transfer açıklamalarda bulundu. Canlı yayında konuşan Avcı transfer açıklamasında bulundu. Tecrübeli teknik adam, "5 ila 8 arasında transfer yapma planımız var." ifadelerini kullandı.

Spor 28.05.2022, 00:26 28.05.2022, 00:49
Abone ol
Trabzonspor'a kaç transfer yapılacak? Avcı açıkladı...

Süper Lig şampiyonu Trabzonspor'da teknik direktör Abdullah Avcı, A Spor'a özel açıklamalarda bulundu. A'dan Z'ye tüm soruları yanıtlayan, şampiyonluk öyküsünden, gelecek hedeflerine kadar birçok konuda açıklamada bulunan tecrübeli hoca transfer planlarını anlattı. 

İşte Avcı'nın o sözleri:

"Teşekkür ederim davetiniz için. Biz çalıştık sizler yorumladınız. Uzun bir süreç. Bir kere pişmanlık kelimesi Trabzonspor'a gittikten sonra ne hissettim ne hissettirdiler. Bilinç altımdan böyle bir şey hiç geçmedi."

"TRABZONSPOR'A GİTMEDEN ÖNCE TESPİTLERİM VARDI"

"Trabzonspor'a gitmeden önce tespitlerim vardı. Oyun olarak tespitlerim vardı, şehrin de kolaylıklarını ve zorluklarını biliyordum."

"TRABZONSPOR FORMASININ AĞIRLIĞINI HİSSETTİRİR"

"Trabzonspor'un gücü farklıdır, forması ağırdır. Trabzonspor, sahaya çıktığı zaman rakiplerine formasının ağırlığını hissettirir. Futbolcu ve teknik direktör olarak biliyorum."

"GEÇEN SEZON YARIŞIRKEN GELECEK SEZONUN PLANLARINI YAPTIK"

"Geçen sezon yarışırken, gelecek sezonun planlarını yaptık. Fenerbahçe maçını kazansak, liderle aramızdaki puan farkı 3'e düşecekti ama oyun olarak gerçekçi değildi o zaman hedef."

"EN FAZLA PUAN ORTALAMASINA SAHİP TEKNİK DİREKTÖRÜM"

"Son 7 senedir, Abdullah Avcı ve ekibi bu ligde yarışıyor. En fazla puan ortalamasına sahip teknik direktörüm"

"BAŞAKŞEHİR SÜRECİ DEĞERSİZLEŞTİRİLDİ"

"Başakşehir süreci, yeni kurulmuş bir takım. Yarışmış, Avrupa'ya gitmiş devamlı. Bu değersizleştirildi. Kazansan devlet kazandı olacaktı, kaybettiğin zaman Abdullah Avcı kaybetti."

"BEŞİKTAŞ BANA ÇOK ÖNEMLİ DENEYİM KAZANDIRDI"

"Başakşehir'in 5 senesi, harikadır. Başarısız olarak adlandıramazsınız. İki tane ikincilik aldım, Beşiktaş süreci 6-7 ay, bana çok önemli hayat ve işle ilgili deneyim kazandırdı. "

"İki yönetimle çalıştık, tarihi çok önemli olan, Süleyman Seba gibi başkana sahip olmuş bir camiada görev yaptığım için son derece mutluyum. Bunu her zaman söyleyeceğim. Bana çok önemli değerler kattı. "

"TRABZONSPOR'DA BANA SUNULAN ORTAM ÇABUK KARAR ALMAMI SAĞLADI"

"Trabzonspor'da bana sunulan ortam, mesleki anlamdaki deneyimler, daha çabuk kararlar ve aksiyonlar almamı sağladı. Bunlar bazen döner bazen dönmez ama bu sene çok olumlu geri döndü deneyimler. "

"UĞURCAN KAPTAN OLARAK HARİKA BİR TABLO ÇİZDİ"

"Uğurcan'la 18 aydır çalışıyorum. Kaptan olarak harika bir tablo çizdi. Avrupa Şampiyonası'nda aslında onun adına başarılı gibi geçmişken, başarısız olarak gösterildi. Bana göre çok başarılı bir turnuva oynadı."

"UĞURCAN ANTALYA MAÇINDAN SONRA TEK BAŞINA AĞLADI"

"Uğurcan, şampiyonluğu çok istiyordu. Antalyaspor maçından sonra tek başına ağladığını da gördük. Bizim mekanizmamız bozuldu, ona rağmen Uğurcan bizi ayakta tuttu."

"UĞURCAN'IN TRANSFERİYLE İLGİLİ BİLGİM YOK"

"Uğurcan Çakır'ın transferiyle ilgili benim bilgim dahilinde bir şey yok şu an ama B planımız var tabii ki bu konuda."

"NWAKAEME İLE GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR"

"Anthony Nwakaeme 'Kalmak istiyorum' dedi, yönetimle görüşmeleri devam ediyor."

"ÖN TARAFTA GENÇ VE ATLET BİR OYUNCUYLA İHTİYACIMIZ VAR"

"Bu sene belki 50 maç oynayacağız. Ön tarafta daha genç, daha atlet, iki tarafa da oynayabilen bir oyuncuya ihtiyacımız olacak gibi duruyor."

"DORUKHAN TOKÖZ HER ŞEYİYLE OYNAR"

"Dorukhan Toköz, bir hocanın cebinde olması gereken bir joker. Her şeyiyle, yüzde yüzle oynar."

"EDGAR İÇİN KARAR VERECEĞİZ"

"Edgar'ın sağlık raporlarına bakacağız ve onunla ilgili karar vereceğiz."

"ABDÜLKADİR ÖMÜR ÇALIŞTIĞIM EN ÖZEL OYUNCULARDAN BİRİ"

"Abdülkadir Ömür, çalıştığım en özel, yetenekli futbolculardan biri. Çalışmak Trabzon'da nasip oldu. Başakşehir'de rakipken, Gael Clichy, "Bu nasıl oyuncu" dedi."

VISCA SÖZLERİ

"Başakşehir'e 'Bu kulüpte bir hakkım varsa, Visca'dan yana kullanmak istiyorum' dedim."

"HAMSIK TAMAMEN İŞİNE ODAKLI VE ÖZEL BİR OYUNCU"

"Marek Hamsik hiçbir şeyden şikayet etmeyen, tamamen işine odaklı özel bir oyuncu."

"ABDULLAH AVCI OLARAK HERKESE SAYGI GÖSTERECEĞİM"

"Sayın Ali Koç'un oyuna ve emeğine gösterdiği saygıdan dolayı teşekkür ettim. Ondan sonraki konuşulanların içinde olmadım, olmayacağım. Ben Abdullah Avcı olarak herkese saygı göstereceğim. Aynı saygıyı bekleyeceğim. Ne hakem, ne başka konu."

"NAMAĞLUP BİTİREBİLİRDİK"

"Eğer savunma mekanizmasında dağınıklık yaşamasaydık namağlup bitirebilirdik."

"Hakem ve korunuyor üzerinden konuşursak rakiplerin teknik direktörleri niye değişti? Sergen hoca 1 sene önce 2 kupa aldı. 15. hafta. Vitor Pereira 17. hafta, Türkiye'nin en çok kupa kazanan Fatih hocası 20. hafta. Dediğim gibi bunu böyle anlatamayız."

TRANSFER SÖZLERİ

"5 ila 8 arasında transfer yapma planımız var."

.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!