banner2

Tolunay Kafkas'tan Okan Buruk'a olay sözler: Cevabını veririm

Son dakika haberleri... Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk'un sözlerine cevap verdi.

Spor 19.09.2022, 15:52 19.09.2022, 15:53
Abone ol
Tolunay Kafkas'tan Okan Buruk'a olay sözler: Cevabını veririm

Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Skorer TV'ye futbol gündemiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kafkas, eski takım arkadaşı Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk'un Yusuf Demir ile ilgili eleştirilerine yanıt verdi.

Galatasaray’ın Rapid Wien’den aldığı 19 yaşındaki futbolcu Yusuf Demir hakkında konuşan Kafkas, "Yusuf ile ilgili özellikle genç milli takımlarda gerekli girişimleri, ben isim de vererek söyleyeyim, Nedim hoca, Güngör hocamız ilgilendik. Biz kendisini davet ettik, elimizde yazılar var. Bunu konuşurken dikkatli konuşmak lazım. Ben Ümit Milli Takım teknik direktörü olduğum zaman Yusuf Demir, Avusturya Ümit Milli Takımı’nda forma giymişti. Bizim Yusuf Demir'i Ümit Milli Takımı’na almamız söz konusu değildi prosedür gereği. Yusuf Demir bir tercih yapması gerekiyordu A Milli Takım için. Ya bizi seçecekti ya da Avusturya Milli Takımı’nı. Aralara başka insanlar girip başka şeyler söylediği zaman işin boyutları başka tarafa gidiyor" ifadelerini kullandı.

TOLUNAY KAFKAS: İLERİ GİDERSE CEVABINI VERİRİM

Okan Buruk benim arkadaşım. Kullandığı kelimeleri bilerek konuşmak lazım bu işlerde bu kadar söyleyeyim. İleri giderse onun da cevabını ben veririm. Çünkü buradaki genç milli takım hocaları ve biz çok emek sarf ediyoruz ve az imkanlar ile bu işi yapmaya çalışıyoruz. Onun için doğru konuşmak, doğru bilgiler vermek lazım. Ben saygı duyuyorum. Yusuf Demir Avusturya Milli Takımı’nı seçmiş olması onun tercihi ama biz Yusuf Demir ile ilgili gerekli özeni gösterdiğimizi düşünüyorum Hoffenheim'da çok önemli bir oyuncu var. O da Alman milli takımlarında oynuyor. Kendisiyle gidip konuşacağım. Gelmesi için elimden geleni yapacağım. Yusuf Demir ile ilgili hocaların bana söylediği eksik bırakılmış bir şey yok. Başka oyuncular konusunda belki olmuş olabilir ama Yusuf Demir için elimizden geleni yaptık.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!