Yandex Metrica

Sitede Ara

TFF Başkan adayı Servet Yardımcı hedeflerini açıkladı: Her şey yenilenecek

TFF Başkan adayı Servet Yardımcı hedeflerini açıkladı: Her şey yenilenecek

Servet Yardımcı, TFF Başkanlığı için adaylığını resmi olarak açıkladı.18 Temmuz'dan sonra Türk futbolcunda birçok şeyin değişeceğine dikkat çeken Servet Yardımcı, ''18 Temmuz'dan sonra Türk futbolunda her şey yenilenecek. Dünyada ve Avrupa'da var olan sistemler ülkemizde hayata geçirilecektir. Değişim yönünde oy kullanacak her bir fert, futbolda yeni bir yükselişin başlangıcına imza atacaktır.'' dedi.

Spor

10.06.2024, 11:29

Servet Yardımcı, TFF Başkanlığı için adaylığını resmi olarak açıkladı. Göreve geldiği taktirde Türk futbolunda birçok seyi değiştireceğini belirten Servet Yardımcı, hedeflerini tek tek anlattı.

İşte Servet Yardımcı'nın konuşmasından öne çıkanlar...

Türk futbolunda güven ortamı tamamen yok oldu. Futbolun bir gerçeği var; sahada oyun ne kadar adil ve gerçekse, futbolun topluma verdiği keyif o kadar yüksek olur. Futbolda heyecan ne kadar yüksekse, tabii ki ekonomisi de o kadar büyük olur. Biz kimse ile kavga etmeyeceğiz ortak haraket edeceğiz. Türk futbolunda sorunlar kronikleşti, çözümler tıkandı. Futbolda elbette sorunlar olur, asıl marifet sorunların çözümünde gösterilen beceridir. Türkiye'yi FIFA ve UEFA'da temsil ederken edindiğim bilgi ve deneyimi, şimdi TFF Başkanı sıfatıyla ülkeme kazandırmak istiyorum.

Alman Milletvekili Hakan Çalhanoğlu'nu onurlandırmak istedi: Tepkiler çığ gibi büyüdü! Alman Milletvekili Hakan Çalhanoğlu'nu onurlandırmak istedi: Tepkiler çığ gibi büyüdü! Haberi Görüntüle

"18 TEMMUZ'DA YENİ SAYFA AÇILACAK"

18 Temmuz'da yapılacak TFF seçimi olağanüstü bir seçim. Maalesef futbolumuzun tüm paydaşları gidişattan memnun olmadığı için TFF yönetimi bu kararı almak zorunda kalmıştır. 18 Temmuz'da inanıyorum ki yeni bir sayfa açılacaktır. 18 Temmuz'dan sonra Türk futbolunda her şey yenilecek, dünya ve Avrupa'da yer alan sistemler ülkemizde de hayata geçirilecektir. TFF'nin 18 Temmuz'da değişim yönünde oy kullanacak her bir ferdi futbolda yeni bir yükselişin başlangıcına imza atacaktır. Türk futbolunda değişmesi gereken sadece bir yönetim değil, zihniyettir. Ben, bu zihniyeti değiştirmek için yola çıktım. Futbolumuzu bugüne getiren yanlış ne varsa tümünü değiştireceğiz.

Almanlara Bozkurt cevabı: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hollanda maçını izlemek üzere Berlin'e gidiyor Almanlara Bozkurt cevabı: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hollanda maçını izlemek üzere Berlin'e... Haberi Görüntüle

"ÖYLE SORULAR GELDİ Kİ..."

Bana her zaman Türk futbolu hakkında sorular gelir. Son 2 yıldır bana Avrupa'da Türk futbolu ile ilgili öyle sorular geldi ki... Ne diyeceğimi bilemedim. Gelen her soruda bir futbol adamı olarak büyük üzüntü yaşadım. Futbolda elbet sorunlar olur, asıl marifet sorunların çözümü noktasında gösterilen irade ve beceridir. Benim başında olduğum kurullar, sorunları çözecek bir anlayışa sahip. FIFA ve UEFA'da nasıl çözüyorsak öyle çözeceğiz.

Napoli'den 'yok artık' dedirtecek fırsat transferi: Bedavaya aldı Napoli'den 'yok artık' dedirtecek fırsat transferi: Bedavaya aldı Haberi Görüntüle

"TÜRK FUTBOLUNDA ZİHNİYET DEĞİŞMELİ"

Edindiğim bilgi ve tecrübeyi şimdi TFF başkanı olarak ülkeme kazandırmak istiyorum. Futbolda güven ortamı tamamen yok oldu. Oyun ne kadar adil ve gerçekse, futbolun topluma verdiği keyif o kadar yüksek olur. Türk futbolunda alınan kararlar, adil oyun kavramına ters düşmektedir. Rekabet yerine husumet eden futbol iklimi artık son bulmalıdır. Türk futbolunda değişmesi gereken yönetim değil, zihniyettir. Futbolumuzu bu noktaya getiren yanlış ne varsa, tümünü değiştireceğiz.

ÖZET: İSPANYA - İNGİLTERE SKOR:2-1 (EURO 2024 FİNAL) | Avrupa'nın en büyüğü belli oldu! Şampiyon İspanya ÖZET: İSPANYA - İNGİLTERE SKOR:2-1 (EURO 2024 FİNAL) | Avrupa'nın... Haberi Görüntüle

''SAKİN, GÜLER YÜZLÜ BİR TAVIRLA SORUNLARI ELE ALACAĞIZ''

18 Temmuz'dan itibaren yepyeni bir anlayışla, tüm paydaşlar ile ortak hareket ederek ilerleyeceğiz. Sakin, güler yüzlü bir tavırla sorunları ele alacağız. Ben UEFA'daki görevime başlarken futbola katkı sağlamak için yola çıkmıştım. İstanbul'u finaller şehri yapma hedefim vardı. Türkiye, UEFA'nın en güvenilir limanı haline gelmiştir. İstanbul, UEFA için çok önemli bir şehir. 2026 UEFA Avrupa Ligi ve 2027 Konferans Ligi finallerini ülkemize kazandırdık.

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Spor


Loading