Tanju Çolak, Fatih Terim'e savaş açtı: O uçak düşsün diye dua ettim

Son dakika haberleri... Türk futbol tarihinin unutulmaz golcüleri arasında yer alan Tanju Çolak, Fatih Terim hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Terim ile yıldızı barışmayan efsane golcü, milli takım dönemine ait gündemi sarsan bir itirafta bulunarak sporseverleri şaşırttı.

Spor 20.04.2022, 11:39 20.04.2022, 11:39
Abone ol

Galatasaray'ın efsane golcüsü Tanju Çolak, Haber Global'e konuk oldu.

Geçmişe dair açıklamalar yapan Çolak, Fatih Terim ile yaşadığı olayları anlattı.

Fatih Terim'in artık teknik direktörlük yapmaması gerektiğini belirten eski futbolcu, “Fatih Terim, Galatasaray Başkanı olursa ben Galatasaray'ı bırakırım. Bugün Galatasaray başarısızsa sebebi Fatih Terim'dir. Avrupa’da bizi temsil etti, çok güzel başarıları da oldu ama artık yeter. Torunlarıyla vakit geçirmeli.” ifadelerini kullandı.

TANJU ÇOLAK: ARTIK YETER FATİH TERİM 

"Fatih Terim bana göre Türkiye'nin en iyi teknik direktörü. O, bir idol ama bırakması gerekiyor artık. Artık, yeter. Kaç senedir teknik direktörlük yapıyor. Şenol Güneş'in, Fatih Terim'in hangi teknik direktörü çıkardığını gördün. Çıkarmıyorlar, izin vermiyorlar. Yeni nesillere ihtiyaç var. Teknolojiyi bilen. O kadar önemli ki. Fatih Terim'le aram çok iyi değil, ben teknik direktörlük sertifikamı aldım, Terim'e mektup yazdım. Ret geldi. Bir ay yanında staj yapayım dedim, kabul etmedi. Baktım beni istemiyor, Ünal Karamam ümit milliye geçti ben de Rahmetli Cemal Aydın'ı aradım ve bir hafta içinde takımın hocası oldum. Gündüz Tekin Onay'la caminin yanından geçiyoruz, herkes beni selamlıyor. Şaşırıyor, Gündüz ağabey. Otobüs geldi yanımızda durdu, kralım dedi, yollar sana açık. Biz hocamla geçtik bankaya geldik. 3 dakikada çözdüm. 'Oğlum bu nasıl bir sevgi?' dedi. Oğlum, dedi, senin buradaki ömrün en fazla 2 ay. Bu sevgi, Fatih hocayı rahatsız eder dedi"

TANJU ÇOLAK: UÇAK DÜŞSÜN DİYE AĞLADIM

"Antalya'daki teknik direktörler seminerine giderken, Fatih Terim, Haluk Ulusoy, Metin ve Oğuz'la uçağa bindim. Başladım dua etmeye. Uçak düşsün de Türkiye kurtulsun diye. Uçak düşmedi. Uçaktan indik. Bir araç geldi, dördü bindi beni arabaya almadılar. Ağladım."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!