banner2

Süper Lig'de bu sene Play-Off olacak mı? 2023-2024 Süper Lig şampiyonunu Play-Off mu belirleyecek?

Süper Lig'de play-off sisteminin hayata geçirileceği iddiaları bir süredir gündemdeydi. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'den gelen son açıklamanın ardından TFF'den de bir bilgilendirme paylaşımı geldi. Peki Süper Lig'de bu sene Play-Off olacak mı? 2023-2024 Süper Lig şampiyonunu Play-Off mu belirleyecek? İşte TFF'den gelen cevap...

Spor 28.09.2023, 17:18 29.09.2023, 01:17
Abone ol
Süper Lig'de bu sene Play-Off olacak mı? 2023-2024 Süper Lig şampiyonunu Play-Off mu belirleyecek?

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi bir süredir gündemde olan ve kulüp başkanları tarafından tartışılan play-off sistemine dair değerlendirmelerde bulundu. Çebi açıklamasında "Play-off kulüplerin ortak alacağı bir karar. Eğer böyle bir sonuç olursa biz onay veririz. Bizce bir sakıncası yok. Bu sezon da olursa destek veririm. Destek veririz. Top oynamaktan, mücadele etmekten kaçmak gereksiz. Bunu destekleyici oluruz." dedi. Gündemi yeniden meşgul eden play-off sisteminin uygulamaya konup konmayacağı merak edilirken TFF'den açıklama geldi.

SÜPER LİG'DE BU SENE PLAY-OFF OLACAK MI?

Süper Lig'de bu sene play-off uygulamasının gündemde olmadığı açıklandı. Türkiye Futbol Federasyonu gündemde olan iddialara ilişkin yaptığı açıklamada play-off'un gündemde olmadığını belirtti.

2023-2024 ŞAMPİYONU PLAY-OFF MU BELİRLEYECEK?

Türkiye Futbol Federasyonu yaptığı açıklamada Trendyol Süper Lig'de Play-Off etabı oynatılmasının bu sezon için gündemde olmadığını duyurdu.

PLAY-OFF NEDİR?

Play-off, play off ya da playoff; çeşitli spor liglerinde normal sezonun sona ermesinin ardından belirlenen sıralarda yer alan takımların şampiyon olması yada bir üst-bir alt lige çıkıp düşmesi için düzenlenen  bir veya birden fazla ayaklı maçlarla, çeşitli formatlarla düzenlenen sistemdir. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!