Yandex Metrica

Sitede Ara

Süper Lig devleri resmen köşeye sıkıştı! Yabancı kuralı o takımı çok zorlayacak

Süper Lig devleri resmen köşeye sıkıştı! Yabancı kuralı o takımı çok zorlayacak

Süper Lig'de kıyasıya mücadele veren Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor'u zorlu günler bekliyor. Önümüzdeki 3 sezon için yabancı sayısının 12'ye düşürülmesi, teknik direktörlerin kadro şekillendirmesinde zorlanacağı anlamına gelemektedir. İşte detaylar...

Spor

10.07.2024, 15:49

Trendyol Süper Lig'de yeni sezon öncesi takımlar transfer çalışmalarına hız vermiş durumda. Gelecek sezona iddalı başlamak isteyen ekipler kadro oluşumunu iyi yapması gerekiyor.

Buna göre önümüzdeki 3 sezon boyunca yabancı sayısı 12'ye düşürüldü. Bu kapsamda takımlar en fazla 12 yabancı futbocuya linas çıkarabilecek.

En-Nesyri transferi beklemede! Fenerbahçe santrfor alternatiflerini belirledi En-Nesyri transferi beklemede! Fenerbahçe santrfor alternatiflerini belirledi Haberi Görüntüle

YABANCI OYUNCU TEMİZLİĞİ

Bu sezondan itibaren sayı 12 ile sınırlı olacağı için, takımlar 'yabancı temizliği' yapmak zorunda kaldı. Bu durum Süper Lig ekiplerinin takımda düşünülmeyen yabancı oyuncuların satılması için yoğun mesai harcayacak. Kulüpler, ya bu oyunculara para ödemeye devam edecek ya da sözleşme feshi için ekstra ödeme yapmak zorunda kalacak.

Beşiktaş'tan Belçikalı yıldız için takas teklifi Beşiktaş'tan Belçikalı yıldız için takas teklifi Haberi Görüntüle

YENİ KURAL EN ÇOK BEŞİKTAŞ'I ETKİLEDİ

Beşiktaş'ın yeni transferleriyle birlikte kadrosunda 20 yabancı oyuncu bulunuyor. Siyah beyazlıları, 18 yabancı futbolcuyla Trabzonspor takip etmekte.

Diğer yandan transfer listesinde yabancı isimlerin fazla olduğu Galatasaray'ın kadrosunda 16 yabancı futbolcu bulunuyor. Merkez orta saha, kanat ve santrfor alacak olan Fenerbahçe'nin de 15 yabancısı var.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Kübra Ak

TRHaber.com - Spor


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading