banner2

Süper Lig devinden tarihi transfer! Premier Lig'in yıldızı itiraf etti: Türkiye bana iyi gelecek

Son dakika haberleri... Süper Lig devinin kiralık olarak kadrosuna katmaya hazırlandığı İngiliz yıldız, transferi hakkında konuştu. Yıldız futbolcu, "İngiltere’den ayrılmaya karar verdim. Eski günlerime dönmek ve yeniden doğmak istiyorum. Türkiye'nin bana çok iyi geleceğine inanıyorum" dedi.

Spor 19.08.2022, 11:33 19.08.2022, 11:59
Abone ol
Süper Lig devinden tarihi transfer! Premier Lig'in yıldızı itiraf etti: Türkiye bana iyi gelecek

Transfer çalışmalarına devam eden Beşiktaş, kadrosunu güçlendirmek için düğmeye bastı ve İngiliz oyuncu Dele Alli ile anlaşmaya vardı. İngiliz yıldız kiralık olarak siyah-beyazlı formayı giyecek.

KİRALIK FORMÜLÜ

Beşiktaş, 7 milyon euro satın alma opsiyonu ile Dele Alli'yi kiralık olarak kadrosuna kattı. İngiliz yıldızın kısa süre içerisinde Türkiye'ye gelmesi bekleniyor.

''BEŞİKTAŞ BANA İYİ GELECEK''

Dele Alli, yöneticilerle yaptığı görüşmede neden Beşiktaş'a gelmek istediğini anlattı. Dele Alli, "İngiltere’den ayrılmaya karar verdim. Çünkü düzenli futbol oynamak, eski günlerime dönmek ve yeniden doğmak istiyorum. Beşiktaş’a üst seviyede katkı yapabileceğimi düşünüyorum. Beşiktaş’ın da bana çok iyi geleceğine inanıyorum" dedi.

''KALİTESİNDEN HİÇ ŞÜPHEM YOK''

Dele Alli'nin transfer edildiği dönemde Tottenham adına Şef Scout'luk yapıyordu Monaco Sportif Direktörü Paul Mitchell, yıldız futbolcu hakkında şu ifadeleri kullandı; ''Açıkçası Dele'yi iyi tanıyorum. O olağanüstü yetenekli bir futbolcu. Kariyerinin bu anında biraz ritmini kaybetmiş gibi görünüyor. Kalitesinden hiç şüphem yok. Dele'yi 11 yaşından beri tanıyorum ve o her zaman, meydan okuma ne kadar büyükse, o kadar iyi tepki veren bir oyuncu oldu. Uluslararası sahnede kendine meydan okumak onu en iyi haline geri getirebilir. Bu hamle onu yeniden en üst seviyeye çıkaracaktır" 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!