Süper Lig'de olay itiraflar: Takım arkadaşına kafa attı, boğazını sıktı

Son dakika haberleri... GZT Giresunspor basın sözcüsü Halil İbrahim Önal, geçtiğimiz günlerde mobinge uğradığını açıklayarak tehdit edildiğini öne süren Younnousse Sankhare'nin karalama kampanyası yaptığını ifade etti.

Spor 10.02.2022, 16:14 10.02.2022, 16:15
Abone ol
Süper Lig'de olay itiraflar: Takım arkadaşına kafa attı, boğazını sıktı

Süper Lig ekiplerinden GZT Giresunspor'un sezon başın Panathinakos'tan kadrosuna kattığı Younnousse Sankhare'nin iddiaları gündemi sallamıştı.

Yeşil-beyazlıların basın sözcüsü Halil İbrahim Önal, disiplinsiz hareketleri nedeniyle uzun süredir kadro dışı kalan ve yolları ayırmak istedikleri Senegalli oyuncunun gerçek dışı iddialarda bulunduğunu belirtti.

Söz konusu futbolcunun, Giresunspor camiasını oluşturan tüm unsurları hedef alarak yurt dışında birtakım açıklamalarda bulunduğunu ifade eden Önal, bu nedenle oyuncuyu kınadıklarını dile getirdi.

Önal, futbolcunun açıklamalarında yer alan, evinin elektriğinin kesildiği yönündeki iddiaya ilişkin şunları kaydetti:

"Sonuç itibarıyla dünyada her nerede olursa olsun elektrik borcu ödenmiyorsa o elektrik, firma tarafından kesilir. Bunu hepimiz biliyoruz. Elimizde kendi evine ait ödenmemiş faturalar var, üç ay elektrik faturası ödememiş. Giresunspor gibi Süper Lig'de mücadele eden bir takımdan bahsediyoruz. Biz gidip bu adamın evindeki elektriği ne yapalım? Bu adamın elektriğini niye keselim? Her şeyi bıraktık, transfer sürecindeyiz, eksiklerimiz var, oyuncu arıyoruz, finansal problemlerimiz var, para ayarlamaya çalışıyoruz, bizim işimiz bitti de Sankhare'nin evindeki elektriği mi keseceğiz? Bu çok saçma sapan bir şey."

TAKIM ARKADAŞINA KAFA ATTI

Sankhare'nin performansının çok düşük olduğunu ve disiplinsiz hareketlerinin bulunduğunu belirten Önal, "Takım arkadaşına kafa attı, boğazını sıkmaya çalıştı, bu tarz problemleri var ki bizden önce oynadığı takımlarda bu tarz kavgalar, huzur bozacak bazı davranışlarda bulunmuş. Teknik direktörle arası yok, idmanlara doğru düzgün gelmiyor, herkesle kavga ediyor, ceza almış." diye konuştu.

Önal, tüm bu durumlar karşısında Sankhare ile anlaşarak yolları ayırmak istediklerini dile getirerek, "Zaten hoca takımdan çıkarmıştı, artık kadroya koymuyordu. Biz yolları ayırmayı teklif ettik, ama bunun arkasından bizimle alakalı karalama kampanyası yapmaya başladı. Artık bu noktada o da şunu yapmak istiyor herhalde; 'Caydırayım da benim istediğim parayı versinler, ben o şekilde gideyim.' gibi bir düşünce var sanırım kafasında. Bu noktada da bu tarz girişimlerde bulundu." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!