banner2

Süper Lig 2'ye bölündü! Puanlar silinecek mi! Hatayspor ve Gaziantep bilmecesinde kriz sürüyor

Yukatel Kayserispor Başkanı Ali Çamlı ile Giresunspor Başkanı Nahid Ramazan Yamak, Gaziantep FK ve Hatayspor maçlarının geçersiz sayılması isteğine ve puanların silinmesine tepki gösterdi.

Spor 30.03.2023, 16:38 31.03.2023, 10:54
Abone ol
Süper Lig 2'ye bölündü! Puanlar silinecek mi! Hatayspor ve Gaziantep bilmecesinde kriz sürüyor

Asrın felaketinden dolayı Süper Lig ekipleri Gaziantep FK ve Hatayspor ligden çekildi. TFF, ligden çekilen takımların maç sonuçlarının geçerli olduğunu ve kalan maçlarda rakip takımlara 3 puan verileceğini açıkladı. Beşiktaş Kulübü ise Gaziantep FK ve Hatayspor maçlarının geçersiz sayılması ve puanların silinmesi gerektiğini ortaya koydu. Süper Lig takımlarının başkanları dün Kulüpler Birliği toplantısı için biraraya geldi.

 Ali Çamlı: "Böyle bir şeye kimse cüret bile edemez"

Kayserispor Başkanı Çamlı bu düşünceye karşı olduklarını söyledi. Çamlı, "Ben toplantıya katılmadım. Maçların geçersiz sayılmasının gündeme getirilmesi bile kabul edilemez. Böyle bir şeye kimse cüret bile edemez. Benim deplasmanda aldığım 6 puanımı mı silecekler!" dedi.Giresunspor Başkanı Nahid Ramazan: "TFF'nin aldığı kararı uygun buluyoruz"

"Biz Hatayspor ve Gaziantep'ten 4 puan aldık. Burada görülen sarı kartlar, kırmızı kartlar, futbolculara ödenen maç başı ücretler var, primler var. Bunları tekrar geriye dönük olarak takip edilmesi, ayrıştırılması olası değil. Diğer taraftan küme düşmesi kesinleşen bir takım ligden çekilirse ne olacak? Onun için ne yapacaklar? Bir sonuca varılacak gibi değil. TFF'nin aldığı kararı uygun buluyoruz. Kararımız o yönde."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!