Su sporları şampiyonasında yürekler ağza geldi! Ünlü yüzücü ölümden döndü

Macaristan'daki su sporları şampiyonasında korku dolu anlar yaşandı. ABD'yi temsil eden Anita Alvarez gösterisi sırasında bir anda bayıldı. Havuzun dibine doğru batan genç kadın antrenörü tarafından kurtarıldı.

Spor 23.06.2022, 09:24
Su sporları şampiyonasında yürekler ağza geldi! Ünlü yüzücü ölümden döndü

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de devam eden 2022 Dünya Yüzme Şampiyonası'nda yürekleri ağza getiren bir olay yaşandı.

HAVUZDA BAYILDI HOCASI SON ANDA KURTARDI

25 yaşındaki ABD'li yüzücü Anita Alvarez, 2022 FINA Dünya Şampiyonası sırasında havuzda bayıldı. Antrenörü Gemma Mengual hızla havuza girerek öğrencisinin hayatını kurtardı. Sağlık ekiplerinden daha hızlı bir şekilde suya girdi. Durumu iyi. 

SAĞLIK DURUMU NASIL?

Anita Alvarez'i kurtarmak için atlayan teknik direktör Andrea Fuentes, yüzücünün sağlık durumunun şu anda "çok iyi" olduğunu söyledi. 

''KORKTUM ÇÜNKÜ NEFES ALMADIĞINI GÖRDÜM''

Andrea Fuentes, İspanyol spor gazetesi MARCA'ya yaptığı açıklamada,şu ifadeleri kullandı; "Büyük bir korkuydu. Cankurtaranlar yapmadığı için atlamak zorunda kaldım. Korktum çünkü nefes almadığını gördüm ama şimdi durumu çok iyi" 

TAKIM ARKADAŞLARI GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Sağlık ekipleri, havuzdan çıkartılan ABD'li yüzücü Alvarez'e müdahele etti. Ünlü yüzücünün durumunun iyi göründüğü belirtildi. Korku dolu anlarda Anita Alvarez'in takım arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.

Öte yandan Alvarez, bayılmasının nedenini bulmak için önümüzdeki birkaç gün içinde testlerden geçecek.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!