Son dakika: TFF'den devrim niteliğinde karar! Hakem kararları TV'ye taşınıyor

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, hakem kararlarıyla ilgili yeni bir uygulamaya gidileceğini açıkladı. MHK Başkanvekili ve MHK Danışmanı, her hafta yayıncı kuruluşta hakem performanslarını görüntülü olarak değerlendirecek.

Spor 18.08.2022, 14:47 18.08.2022, 15:04
Abone ol
Son dakika: TFF'den devrim niteliğinde karar! Hakem kararları TV'ye taşınıyor

Merkez Hakem Kurulu Ağustos Ayı Eğitim Semineri, TFF MHK Danışmanı Hugh Dallas’ın katılımıyla Riva’da gerçekleştirildi.

HAKEM TAMALARINI ALGORİTMA YAPIYOR

Seminerde söz alan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, hakem atamaları konusunda şu açıklamayı yaptı; "Hakem atamalarını algoritma yapıyor. "O hakemi istemiyorum, bu hakemi istemiyorum" sözlerinin karşılığı bizde yok. Bunu herkes böyle bilsin. Daha fazla maç oynandıkça elimizde daha fazla veri olacak. Henüz 2. haftadayız. Bu güzel sisteme inanmanızı ve güvenmenizi istiyoruz. Sabır ve anlayış rica ediyorum arkadaşlar. 

HAKEM KARARLARI TV'YE TAŞINIYOR

Süper Lig'in 4. haftasından itibaren MHK Başkanvekili ve MHK Hakem Danışmanı, her hafta salı günü yayıncı kuruluşla belirlenen bir saatte haftanın hakem performanslarını görüntülü olarak değerlendirecekler. Ligin 4. haftasından itibaren MHK Başkanvekili Murat Ilgaz ve hakem eğitmeni Hugh Dallas, her hafta salı günleri yayıncı kuruluşta görüntüler eşliğinde değerlendirme yapacak.

''HAKEMLERİ MHK ATAMIYOR''

Bir hakem başarılı maç yönetirse daha fazla ücret alacak, başarısız olursa daha az ücret alacak. Bu sistemi de getirdik. Hakemlerle ilgili başkanlar konuşmasın. Biz konuşacağız, yani hakem yöneticileri konuşacak. Ahmet Nur Çebi'yi kastetmedim. Bu tip olaylar eski usul biz yeni bir yönetimiz. Hakemleri MHK atamıyor, bunu bir kez daha söylüyorum. Yasin Kol atanmadı ancak ilk 2 haftada maç yöneten hiçbir hakem atanmadı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!