Son dakika: TFF başkanı belli oluyor! Sürpriz isim adaylığını duyurdu

Son dakika haberleri... Gaziantep Futbol Kulübünün eski başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.

Spor 30.05.2022, 12:10 30.05.2022, 12:10
Abone ol
Son dakika: TFF başkanı belli oluyor! Sürpriz isim adaylığını duyurdu

Türkiye Futbol Federasyonu, haziran ayında yapılacak genel kurulla yeni başkanını belirleyecek.

Seçim öncesi bir dönem Gaziantep Futbol Kulübü başkanlığı görevini yürüten Mehmet Büyükekşi göreve talip olduğunu açıkladı.

MEHMET BÜYÜKEKŞİ: ŞEFFAK VE VİZYONER MODELİYLE YOLA ÇIKIYORUZ

Kulüpler Birliği Vakfının demokratik ve şeffaf yapısını, kulüp başkanlarının görüşlerini çok önemsediğini aktaran Büyükekşi, şunları kaydetti:

"Bu doğrultuda kulüplerimizin birçoğuyla ve futbol ailesinin değerli paydaşlarıyla görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Bu görüşmeler sonrasında kulüp başkanlarımızın da Türk futbolunun imaj kaybı başta olmak üzere birçok sorunun çözümü için adaylığıma olumlu yaklaştığını gördüm. Ben de bugün itibarıyla Türkiye Futbol Federasyonu seçimlerinde başkan adayı olduğumu açıklıyorum. Türkiye futbolunun potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilmesi ve ülkemizin dünyada hak ettiği konuma yükselmesi için gönül veren bir kadro ile birlikte şeffaf ve vizyoner bir kurum içi işleyiş modeli ile yola çıkıyoruz. Türkiye futbol camiası için hayırlı olmasını diliyorum."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!