Son dakika: Fenerbahçe'nin toplam borcu açıklandı

Son dakika haberleri... Fenerbahçe'nin 31 Mart 2022 itibarıyla toplam borcu 6 milyar 423 milyon TL olarak açıklandı.

Spor 30.07.2022, 12:31 30.07.2022, 13:08
Abone ol
Son dakika: Fenerbahçe'nin toplam borcu açıklandı

Fenerbahçe'de yüksek divan kurulu toplantısı, Kalamış'taki Faruk Ilgaz Tesisleri'nde başladı. Toplantıya Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Uğur Dündar ile yönetim ve divan kurulu üyeleri katıldı. Fenerbahçe Denetleme Kurulu Üyesi Mehmet Vodina, Kalamış'taki Faruk Ilgaz Tesisleri'nde devam eden Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısında, Denetim Kurulu Faaliyet Raporu'nu okundu.

FENERBAHÇE'NİN BORCU AÇIKLANDI

Rapora göre, son üç aylık dönemi kapsayan 31 Mart 2022'den itibaren Fenerbahçe'nin toplam borcunun 6 milyar 423 milyon lira olduğu belirtildi. Fenerbahçe'nin finansal borçları 3 milyar 823 milyon, ticari borçları 379 milyon, kiralama kaynaklı yükümlülükleri 57 milyon, ertelenmiş gelirler 411 milyon, diğer borç ve yükümlülükler 1 milyar 753 milyon lira.

''5 YILDIZIMIZ KUTLU OLSUN''

Açılış konuşmasını yapan Uğur Dündar, kulüp tarihinin övünç kaynakları olduğunu ve bunu gelecekte yapacakları işlerin pusulası olarak gördüklerini belirterek, "100. yıl dönümünü kutlayacağımız Türkiye Futbol Federasyonu, 1923 yılında kurulmuş, aynı yıl futbol müsabakaları düzenlenmeye başlamıştır. O tarihten itibaren camiamız Türk futbolunda silinmez izler bırakan şampiyonluklar kazanmış, unutulmaz bir tarih yazmıştır. Ne mutlu ki yıllardır mücadele verilen bu yolda, o şanlı tarihi kayıtlara geçirmek, yazmak da sayın Başkan Ali Koç'un üstün gayretleriyle bu döneme nasip olmuştur. Şanlı formamızın göğsüne nakşedilen 5 yıldızımız, tüm Fenerbahçelilere kutlu olsun. Bu vesileyle bugüne kadar elde ettiğimiz şampiyonluklarda emeği geçen tüm sporcularımızı, başkanlarımızı, yöneticilerimizi ve taraftarlarımızı saygıyla selamlıyorum." dedi.

''YIKILMAYAN SON KALE''

Cumhuriyetin 100. yılında camia olarak şampiyonluk sevinci yaşamak istediklerini vurgulayan Dündar, "Şanlı Fenerbahçe, 100. yıl kupası, mazisi tertemiz avuçlarında parlayacaktır. Zapt edilemeyen, ele geçirilemeyen, yıkılamayan son kale olan büyük Fenerbahçe, şüphen olmasın ki düşmanlara karşı o kupa omuzlarında, meydanlarda taşınacaktır. İnanın cumhuriyetimizin 100. yılında da 29. şampiyonluk kupamız bize çok yakışacaktır. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.

''SAYGILI OLUN ÇIKARIRIM SİZİ BURADAN''

Üyeler tarafından sözü kesilmesi üzerine Uğur Dündar tepki gösterdi. Uğur Dündar, "Lütfen yerinize oturun. Başından itibaren bir muhalefet peşindesiniz. Sabote mi etmek istiyorsunuz burayı? Saygılı olun, çıkarırım sizi buradan!" dedi.

PUTİN TEZAHÜRATI: O AN FARK ETMEDİK BİLE

Uğur Dündar, Dinamo Kiev maçında Ukraynalı futbolcunun gol sevinci sonrası tribünlerden yükselen Putin tezahüratlarıyla ilgili şu açıklamayı yaptı; "O an fark edemedik bile Putin tezahüratını. Bir avuç bir grubun yaptığı çok çirkin ve kabul edilemez bir davranış. Ancak bunu bütün camiaya yönelik gayretler de o ölçüde çirkin. Fenerbahçe hiçbir zaman böyle bir çirkinlikle anılamaz. Biz Atatürk'ün izindeyiz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!