banner2

Son dakika: Fenerbahçe İçişleri Bakanlığı'na dava açtı

Fenerbahçe, 3 Temmuz dönemindeki zararlar nedeniyle İçişleri Bakanlığı'na dava açıldığını açıkladı.

Spor 19.08.2022, 18:10 19.08.2022, 18:49
Abone ol
Son dakika: Fenerbahçe İçişleri Bakanlığı'na dava açtı

Fenerbahçe, 3 Temmuz dönemindeki zararlar nedeniyle İçişleri Bakanlığı'na dava açıldığını duyurdu.

BAKANLIĞA DAVA AÇILDI 

Sarı-Lacivertli kulüpten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Kulübümüz, 3 Temmuz 2011 tarihinde başlayan ve devam eden kumpas soruşturması sırasında, savcılık ve emniyet mensuplarının ‘ağır hizmet kusuru’ niteliğindeki idari işlem ve eylemleri dolayısıyla uğramış olduğu zararlar sebebiyle,

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’na karşı 19 Ağustos 2022 tarihinde,

İstanbul 6. İdare Mahkemesi’nin 2022/1797 esas dosyası ile maddi ve manevi tazminat ile Fenerbahçe’ye itibarının iadesi talepli tam yargı davası açmıştır.

Tüm kamuoyuna bildiririz.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MEKTUP YAYINLAMIŞTI 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz yıl 'Fenerbahçe Adalet Mücadelesi 10. Yıl Dönümü Mesajı' başlığıyla yazdığı mektupta, "FETÖ'nün, yargı marifetiyle Türk futbolunu dizayn etme girişimi, Fenerbahçe camiasının dik duruşu sayesinde başarısızlığa uğramıştır. Örgütün demokrasimize ve istiklalimize yönelik hamlelerinin çoğunun akim kalmasında, Fenerbahçe'nin yürüttüğü hak arama çabasının önemli payı vardır" ifadelerini kullanmıştı.

ŞİKE DAVASINDA NE YAŞANDI? 

3 Temmuz 2011'de başlayan "Futbolda Şike" davasında yapılan ceza yargılaması 10 yıllık bir sürecin ardından Yargıtay 5. Ceza Dairesince verilen karar sonrasında son bulmuştu.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılaması yapılan ve "tehdit, şike, teşvik primi" suçlamalarını içeren davaya ilgili olarak Fenerbahçe Spor Kulübü eski Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında olduğu 4 sanık hakkında beraat kararı verilmişti.

Yerel mahkeme tarafından verilen beraat kararları temyiz edilmiş, temyiz istemi sonrasında dosya Yargıtay 5. Ceza Dairesine gelmişti. Temyiz incelemesinin ardından Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 4 sanık hakkındaki beraat hükümleri onanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!