banner2

Son dakika: Beşiktaş'ın toplam borcu açıklandı

Son dakika haberleri... Beşiktaş'ın borcunun 6 milyar 264 milyon 803 bin 267 TL olduğu açıklandı.

Spor 03.12.2022, 12:05 03.12.2022, 12:54
Abone ol
Son dakika: Beşiktaş'ın toplam borcu açıklandı

Beşiktaş Kulübü'nün Vodafone Park'ta yapılan 2022 yılı 3. olağan divan kurulu toplantısı bugün yapıldı.

Başkan Ahmet Nur Çebi ve Yönetim Kurulu'nun tam kadro olarak hazır bulunduğu toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Toplantıda siyah-beyazlı kulübün borcu açıklanırken gündeme ilişkin açıklamalar yapıldı.

Beşiktaş, 30 Eylül 2022 itibarıyla toplam borcunun 6 milyar 264 milyon 803 bin lira olduğunu açıkladı.

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk, kulüp başkanı Ahmet Nur Çebi'yle sağlıklı bir iletişim kuramadıklarına vurgu yaparken şu ifadeleri kullandı; "Divan yönetimine geldikten sonra dönemin yönetim kurulu başkanıyla, uygun gördüğü üyelerle divan toplantısı öncesi görüşüyorduk. Ayda bir görüşüp istişare ediyorduk. Dinler dinlemezler o ayrı bir konu. Ahmet Nur Çebi'yle bu görüşmeleri bitirdik, görüşemiyoruz, konuşamıyoruz. Bunu da çok iyi anlıyorum ama kabul etmiyorum." 

''ÜÇ YILDA 5 ANTRENÖR DEĞİŞTİRDİ BU TAKIM''

Ahmet Nur Çebi ve yönetimi eleştirmeye devam eden Tevfik Yamantürk, "Başkanımız yardımcısını bana yolluyor ve 'Sen başkana karşısın.' diyor. Ben niye başkana karşı olayım? Başkana karşı olmak gibi bir niyetim olamaz ama düşündüğümü söylemekle mükellefim. Biz muhtar değiliz ki her yapılanı onaylayalım. Aklımıza yatmayan şeyler var. Üç yılda 5 antrenör değiştirdi bu takım. Bu aklıma yatmıyor. Kendi şirketlerimizde bu kadar sık yönetim değiştirmiyoruz. Biz yapsak, çalışanlarımız izin vermez. Kendi iş yerimizde yapmadığımızı bize emanet edilen yerde nasıl yapıyoruz? Ahmet Nur Çebi Bey'e ben kendisini anladığımı söyledim. Bu çatı altında olmasak eminim ki ne o benimle, ne de ben onunla arkadaşlık ya da komşuluk yapmak istemeyiz. Çok farklı dünyaların insanıyız. Ortaklık da istemeyiz, akrabalık da yapmak istemeyiz. Burada bize bir görev verildi. Burası bize babadan miras kalmadı, çocuğumuza da miras bırakmayacağız. O zaman konuşmamız lazım. 70'inden sonra şöhret olmak isteyen insanları bana yollayıp, neyi, nerede, nasıl konuşacağımı söylemeye kalkmayı kabul etmem ama anlarım. Bu makama saygısızlıktır. Bunu kabul etmiyorum. Egolarımız, yönettiğimiz masanın menfaatinin gerisinde kalacak. Tevfik Yamantürk, şu masanın arkasında kalacak. Beşiktaş olmasaydı beni bu ülkede kim tanırdı, kim sallardı? Bu sadece benim için değil, seçimle buraya gelen herkes için geçerli. Yıldız gibi kayıp gideceğiz. Kimimiz çok iyi hatırlanacak, kimimiz için de maalesef iyi şeyler söylenmeyecek." dedi.

''İSTİYORSUNUZ Kİ SUSALIM''

Borcu yönetmenin varlığı yönetmekten daha zor olduğunu kaydeden Yamantürk, "Borcu; bilgili, becerikli, alacaklıya güven verecek, iyi ahlaklı insanlar yönetir. Bir önceki başkan Fikret Orman yönetiminde 'Sizin yönetiminizde böyle insanlar var mı bilmiyorum. Bizim oturduğumuz koltuktan görünmüyor.' demiştim. Anlayana çok ağır laf ama bunu hakaret için söylemiyorum, bir tespitte bulunuyorum. 5 yıl geçti aradan, üzülerek aynı şeyi söylüyorum. Bizim oturduğumuz yerden bu ayarda insanları göremiyoruz. Gelirimiz aşağı yukarı 60 milyon avro, takıma ödediğimiz maaş tutarı da 45 milyon avro civarı. Ödediğimiz faiz 28 milyon avro. 60 milyon avro gelirle, 73 milyon avro gideri nasıl karşılayacaksınız. Bunu gören insan, bu harcamalara devam eder mi? Bunu ben söylemeyeceğim de kim söyleyecek? İstiyorsunuz ki susalım, bildiğiniz gibi yapalım. O zaman lağvedin bizi. Alacaklılar çakıl taşı vermiyor, para veriyor. Gönül isterdi ki biz bunları eskiden olduğu gibi ayda bir toplanarak başkana ve uygun göreceği arkadaşlara aktarabilseydik. Maalesef bu düzen kalktı. Bu yüzden düşüncelerimizi ancak sizlerin önünde paylaşabiliyoruz." açıklamasında bulundu.

''3 KEZ DİSİPLİNE GÖNDERİLDİM''

''Son 3 aydır beni 3 kere kulüpten atmaya kalktılar.'' diyen Yamantürk, "Camia bizi yeniden göreve getirdi. Üç adaylı güzel bir seçim oldu. Demek ki bir önceki dönemde iyi intiba bırakmışız ve camiamız devam etmemizi istedi. Siz bize Beşiktaş'ı emanet ettiniz, ben de kendimi size emanet ediyorum. Son 3 aydır beni 3 kere kulüpten atmaya kalktılar. Beşiktaş'ı satın almaya kalkan zata söylediğim laftan dolayı bir arkadaşımız koştura koştura sicile giderek seçime girmemem için beni disipline vermek istedi. Arkasından 30 Ekim'de bir tweet attım. Başkana hakaret ettiğimi düşünen genç bir arkadaşımız yine disipline vermeye kalktı. Ben kimseye hakaret etmem. Okuduğunu anlamadığını düşünüyorum ya da ben kendimi ifade edemedim. Şenol (Güneş) Hoca'yı bu yönetim mi yolladı ki şimdi geri getirince niye yolladınız anlamında 'Başkana hakaret etti.' diyorlar. Şenol Hoca bir önceki yönetim zamanında gitti. Bunu bile yakalayamıyorlar. Üçüncü olarak Haluk Karakurt Bey beni disipline verdi ama onu hoş görüyorum."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!