banner2

Sokaklardan Old Trafford'a uzanan hayat hikayesi... İşte Beşiktaş'ın yeni kahramanı Eric Bailly!

Beşiktaş'ın yeni transferi Eric Bailly, futbol kariyerine başlamadan önce, Fildişi Sahili'nin zorlu sokaklarında bir hayat mücadelesi verdi. İşte Eric Bailly'nin ilham veren hayat hikayesi..

Spor 07.09.2023, 15:42 07.09.2023, 16:49
Abone ol
Sokaklardan Old Trafford'a uzanan hayat hikayesi... İşte Beşiktaş'ın yeni kahramanı Eric Bailly!

Futbol dünyasının yeni yıldızlarından biri olarak gösterilen Eric Bailly, Fildişi Sahili'nin Bingerville kasabasında doğdu ve büyüdü. Küçük yaşlardan itibaren futbol tutkusunu yaşatan bir çocuk olarak büyüdü. İşte Eric Bailly'nin hayat hikayesi...

SOKAKLARDA SİGARA SATTI

Bailly, Bingerville'de doğdu ve futbol oynamak, genç yaşlarından itibaren hayalinin bir parçasıydı. Ancak ekonomik zorluklar, onu erken yaşta çalışmaya itti. İlkokul yıllarında futbol yeteneğini geliştirirken, ailesine destek olmak amacıyla Abidjan'da ikinci el telefon satışı ve sokakta sigara satışı gibi işlerde çalışıyordu.

DROGBA GİBİ BÜYÜK BİR FUTBOLCU OLMAK İSTİYORDU

Didier Drogba gibi büyük bir futbolcu olma hayali, zamanla kendisini savunma yeteneklerinde keşfetmesiyle değişti. Bailly, rakipleri durdurma konusundaki doğal yeteneğiyle dikkat çekti.

MESSİ'YE KARŞI PERFORMANSI SES GETİRDİ

Sergio Ramos'un takipçisi oldu ve İspanya'ya gitti. Gençlik turnuvalarında gösterdiği performans sayesinde Espanyol tarafından fark edildi ve İspanya'ya transfer oldu. Özellikle Katalan derbisindeki Barcelona karşısındaki oyunu ve Lionel Messi'ye karşı başarılı performansıyla büyük ses getirdi.

MOURINHO'NUN DİKKATİNİ ÇEKTİ

Villarreal'e geçişinin ardından da üstün performansı sürdü ve Jose Mourinho'nun dikkatini çekti. Mourinho, Eric Bailly'yi Manchester United'a transfer etti.

Bailly, ilk döneminde Manchester United'ın savunmasını güçlendirdi ve sakatlıksız dönemlerinde takımına büyük bir güven verdi. Fildişi Sahilli oyuncu, United'ın Premier Lig'deki savunma istatistiklerinde önemli bir rol oynadı.

SERGIO RAMOS HAYRANLIĞI

Eric Bailly'nin futbol kariyerindeki yükselişi, onun tarihin en büyük savunma oyuncularından biri olarak gördüğü idolü Sergio Ramos'a olan hayranlığına dayanıyor. Ramos'un futbolundan ve üst düzeyde kalmayı başarmasından büyük ilham aldığını söylüyor.

HAYALLERİNE AZİM VE KARARLILIKLA ULAŞTI

Eric Bailly'nin yaşam öyküsü, azim ve kararlılıkla hayallerin gerçekleşebileceğini gösteriyor. Sokaklarda başlayan bu yolculuk, Old Trafford gibi dünyanın en büyük sahalarından birine uzandı ve Beşiktaş'ın yeni kahramanlarından birini yarattı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!