banner2

Şırnak'ta düzenlenen Cudi Cup Tenis Turnuvası başladı

Şırnak'ta düzenlenen Cudi Cup Ulusal Tenis Turnuvası 150'yi aşkın sporcunun katılımıyla başladı. Turnuvaya Adıyaman'dan katılan Ecem Yaren: "Organizasyon çok güzel, kortları çok beğendim. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" açıklamasında bulundu.

Spor 20.05.2021, 14:57 20.05.2021, 16:50
Abone ol
Şırnak'ta düzenlenen Cudi Cup Tenis Turnuvası başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığının himayelerinde, Türkiye Tenis Federasyonunun (TTF) destek ve koordinasyonu, valilik, belediye ve Şırnak Üniversitesinin (ŞÜ) katkılarıyla üniversite 
yerleşkesinde başlayan organizasyon, kentte ilk tenis turnuvası olma özelliğini taşıyor.

20-23 Mayıs'ta, Şırnak Gelişim Gençlik ve Spor Kulübünde kızlar ve erkeklerde toplamda 150'yi aşkın sporcunun katılımıyla gerçekleşen turnuvada, 4 tenis kortunda ilk tur maçları başladı.

Turnuvaya Adıyaman'dan katılan sporcu Ecem Yaren (15), 8 yaşında bu branşla tanıştığını belirterek, kategorisinde 25 şampiyonluğu olduğunu söyledi.

Organizasyonun çok güzel olduğunu belirten Ecem," Kortları çok beğendim. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şırnak'ta böyle güzel bir organizasyon düzenlenmesinden memnuniyet duyuyoruz" dedi.

Şırnaklı tenisçi Hakim Kızılcan ise kentte ilk olma özelliği bulunan turnuvanın güzel başladığını belirterek,"Böyle bir turnuvaya ev sahipliği yapmaktan mutluyuz, çok gururluyuz. Büyükler kategorisinde inşallah başarıya ulaşırım. Engelli bir sporcu olarak bu spora devam ediyorum." ifadelerini kullandı.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!