banner2

Sergen Yalçın Samsunspor'dan servet istedi!

Süper Lig'in başarılı teknik direktörü Sergen Yalçın, Samsunspor ile görüşmelere başladı. İşte Yalçın'ın takım için sunduğu şartlar ve gündemdeki detaylar.

Spor 28.09.2023, 13:42
Abone ol
Sergen Yalçın Samsunspor'dan servet istedi!

Samsunspor, Süper Lig sezonu başlamadan önce teknik direktör Hüseyin Eroğlu ile yollarını ayırdı. Bu gelişme sonrası, Samsunspor yönetimi yeni bir teknik direktör arayışına girdi.

SERGEN YALÇIN VE AYKUT KOCAMAN MASADA

Samsunspor'un yeni teknik direktör arayışında iki önemli isim masada bulunuyor: Sergen Yalçın ve Aykut Kocaman. Ancak Aykut Kocaman'ın takım çalıştırmayı düşünmediği açıklamasının ardından Sergen Yalçın, en güçlü aday olarak öne çıkıyor.

SERGEN YALÇIN'DAN 5 TRANSFER TALEBİ

Sergen Yalçın, Samsunspor'a teknik direktörlük yapması durumunda devre arasında kadroyu güçlendirmek için 5 transfer yapılmasını talep ettiği belirtiliyor.

45 MİLYON TL İSTEDİ

Transfer konusunun yanı sıra Sergen Yalçın'ın maaş konusunda da dikkat çeken bir talebi var. Sezon sonuna kadar 45 milyon TL maaş istediği iddia ediliyor. Ancak, bu talebin yüksek olduğu yönünde iddialar bulunuyor ve Samsunspor'un indirim talep ettiği konuşuluyor.

ANADOLU'DA ÇALIŞMAYI DÜŞÜNMÜYOR

Sergen Yalçın'ın daha önce yardımcılığını üstlenen Murat Şahin, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Şahin'e göre, Yalçın Anadolu'da çalışmayı düşünmüyor ve hedeflerine uygun bir kulüp arayışında.

BAŞKAN'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Sergen Yalçın ile görüşmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Tabii şampiyon hoca, bunun da bir bedeli var. Orta yolu bulmaya çalışacağız. Kabul ederse Sergen hoca ile çalışmayı çok isteriz. Listemizde yer alan Türk teknik adamlarla anlaşamazsak yabancı hoca getireceğiz" dedi.

TRANSFER YASAĞI RİSKİ

Sergen Yalçın'ın 5 transfer talebinin karşılanması durumunda, Samsunspor'a transfer yasağı gelebileceği konuşuluyor. Başkan Yıldırım'ın geçmişteki dosyaları kapatma çabalarına rağmen, transferle ilgili engellemelerin olabileceği iddiaları gündemde.

AYKUT KOCAMAN REDDETTİ

Aykut Kocaman, Samsunspor'un yeni hoca adayları arasında yer almasına rağmen teknik direktörlük teklifini reddettiğini açıkladı. Kocaman, "Çalışmayı düşünmüyorum" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!