Şanşal Büyüka yeni TFF başkanını açıkladı!

Son dakika haberleri... Nihat Özdemir'in istifasının ardından haziran ayında yapılacak yeni seçimle Türkiye Futbol Federasyonu yeni başkanını seçecek. Şansal Büyüka, seçime haftalar hala göreve gelecek kişiyi itiraf etti.

Spor 24.05.2022, 12:36 24.05.2022, 12:36
Abone ol
Şanşal Büyüka yeni TFF başkanını açıkladı!

Türkiye Futbol Federasyonu, haziran ayında yapılacak genel kurulla yeni başkanını belirleyecek.

Milliyet yazarı Şansal Büyüka, köşe yazısında göreve gelecek yeni başkanı duyurdu.

Gaziantep FK'nın eski başkanı Mehmet Büyükekşi ismini ön plana atan Büyüka, "TFF'nin haziran ayında yapılacak genel kurulunda, Mehmet Büyükekşi çok büyük bir ihtimalle başkan seçilecek. Hayırlı bir seçim olacağını düşünmüyorum ama biz yine de "Hayırlı olsun" diyelim." ifadelerini kullandı.

Belirlenen adaydan memnun olmadığını belirten Şansal Büyüka, "Mehmet Büyükekşi, TİM'in ve daha sonra Gaziantep olan Gazişehir Kulübü'nün eski başkanı. Mevcut konjonktürün öne çıkardığı bir isim. "İyi insan" diyorlar. İnsan profili o kadar bozuldu ki, zaten "iyi" olması gereken insan için, artık "iyi" olmak, özellik olarak söylenmeye başlandı. Yeni yasaya göre zaten Hukuk Kurulu, Disiplin Kurulu, Tahkim Kurulu hiç değişmeden görevine devam edecek." görüşlerini aktardı.

ŞANSAL BÜYÜKA: HAYIR GELMEZ

Türk futbolunun yönetim şeklini eleştiren Şansal Büyüka, "Böyle bir TFF yapısından Türk futboluna hayır gelir mi? Hayır gelmez. Hatta daha kötü olur, daha iyi olmaz ama bizim kulüplere müstahak. Gelene "ağam", gidene "paşam" derseniz, özgür iradenizle bir başkan adayı bile belirleyemezseniz, daha çok sürünürsünüz." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!